Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 03:02

ZİRAAT MÜHENDİSİ MEHMET ANAÇ ZİRAAT ODASI BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

4 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan Ziraat Odası Başkanlığına aday olduğunu duyuran Mehmet Anaç seçilince yapacağı çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-01-2023 14:59
ZİRAAT MÜHENDİSİ MEHMET ANAÇ ZİRAAT ODASI BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

Anaç başkanlık adaylığı süreci hakkında yaptığı açıklamada, "Adıyaman'da çiftçi kardeşlerimizle daha güzel işlerin altına imza atmak projeler üretmek ve hizmet için yeniden yapılanmanın ve değişimin şart olduğu düşüncesi ile şeffaf yenilikçi ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile 4 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan ziraat odası başkanlığına aday olduğumu siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna ve çiftçi kardeşlerimize duyurmak istiyorum. Adıyaman'da 30 yıldır sahada çalışan bir ziraat mühendisi olarak adım adım dolaştığım tüm köylerin ve çiftçi kardeşlerimizin sorunlarının farkında olup ve bu sorunlar ile ilgi çözümleri de biliyoruz. Çalışma ekibimiz içinde bulunan ziraat mühendisleri, önder çiftçiler, tarıma gönül vermiş özverili vefalı güzel insanların oluşturdugu oluşum ile sorunlara çözüm getirecek. çiftçilerimizi kalkındıracak ve üretim maliyetlerini düşürerek verimliliği artıracak projelerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." Dedi.

Sonuç odaklı çalışacağız

Anaç yaptığı açıklamada, "Bizler sonuç odaklı çalışıp sorunun çözümü ve üretimin gelişmesi için o koltukta oturmaya değil o koltuğun hakkını vermeye talibiz. Tarımsal üretimin artırılması için çiftçilerimizin ihtiyacı olan bir danışma ofisi bir proje ofisi ve tarımsal üretimde hizmet için yeniden ziraat mühendisi danışmanlık sitemini getirecek ve çalıştıracak yönetim anlayışıyla çalışmalarımız olacaktır. Tarımsal verimliliğin artırılması için toprak tahlil laboratuarını yeniden yapılandırıp tarımsal veri sistemi kuracağız." ifadelerini kullandı.

Badem üretimi ve sorunlarına çözüm bulunacak

Anaç Adıyaman bademi hakkında, "Yerel sarmalık tütünümüzde oluşan bakteriyel ve viral hastalığını çözmeye ve yerel tütünümüzün kalitesini artırmak ve marka oluşturma çalışmalarımız olacaktır. Ege tütün firmalarının emeğimizi ucuz alıp ve kendi arazilerimizde irgatlık yapmaya engel olacak ve bu konu ile ilgili çiftçilerimizin sorunlarını çözecek çözüm odaklı çalışmalarımız ve projelerimiz olacaktır. Küresel Isınma ile beraber dünyada ve ülkemizde baş gösteren kuraklık krizine karşı kuraklığa ve iklim değişikliğine dayanıklı tarla ve sebze bitkilerinin üretim çalışmaları yapılacaktır. Dağ köylerimizde orman vasfını yitirmiş arazileri ve yabani ağaçların köylümüze ve ekonomiye katkıda bulunması için bunların aşılanması ağaçlandırılması ile ilgili çalışmalar yapılacaktır. Badem üretim merkezi olan Adıyaman'ımızın badem üretim ve hastalıkları ile pazarlama sorunlarına çözüm üretecek çalışmalarımız olacaktır." dedi.

"Süt ve et üretim birlikleri ile beraber oluşturacağımız"

Anaç aöıklamasının dvamında süt hakkında, "Damızlık, süt ve et üretim birlikleri ile beraber oluşturacağımız ortak bir konsorsiyum ile yem maliyetlerini düşürecek damızlık üretimi ve et fiyatları ile ilgili sorunlarının çözümünü oluşturacak projeler ve çalışmalarımız olacak. Çiftçi ortaklarımızın tüm girdi ihtiyaçlarını karşılayacak özel projelerimiz ile çiftçilerimizin üretim maliyetlerini düşürecek ve verimliliği artıracak ayrıca üretilen ürünler ile ilgili pazarlama sorunlarını çözecek projeler ile geliyoruz. Güzel bir gelecek ve verimli bir tarım için olmazsa olmazlarda olan tarımsal sulama sistemi için yapacağımız projeler ile devlet ile çiftçilerimizi buluşturacağız, sulama sistemini kurulması İçin gerekli görüşmeler ve çalışmalar oluşturacağımız heyetlerle beraber yürütülecek sulama sorunun çözümü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." açıklamasında bulundu.

Anaç son oalarak, "Adıyaman'ın tarım alanında yeniden kalkınması için aldığımız mesleki eğitim gereği olarak çalışma arkadaşlarımızla beraber yeni bir yönetim ve hizmet anlayışı ile 4 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan ziraat odası başkanlığına aday olduğumuzu belirtir ve seçime katılacak tüm aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Sorunları biliyoruz. Çözümleri biliyoruz. Sorunlara çözüm üretecek projeler ile geliyoruz." dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR