Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 KASIM Salı 18:21

TPAO ORTAOKULU ÖDÜLE DOYMUYOR

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleştirilen TEKNOFEST ’de Adıyaman Türkiye Petrolleri Ortaokulu dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldü.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-09-2022 12:12
TPAO ORTAOKULU ÖDÜLE DOYMUYOR

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, #TEKNOFEST2022 İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi EN İYİ SUNUM'da Türkiye Birincisi olan Adıyaman Türkiye Petrolleri Ortaokulundan “Yaman Kodlayıcılar” takımınını ve Okul Müdürü Yusuf Yıldız’ı, öğretmen ve öğrencileri kabul etti.

Öğrencilerin başarısıyla gurur duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı: "Bu yıl 5'incisi düzenlenen festivale Öğrencilerimiz Ahmet Yiğit Polat ile Kerem Polat’ın danışmanları Coşkun Polat ile kurdukları "Yaman Kodlayıcılar" takımıyla katıldılar. Takım, yapmış olduğu projesiyle okulumuz Türkiye Petrolleri Ortaokulu adına ilimizi temsil etti.

Daha önce başvuran 9 bin 306 projeden ilk 171 proje arasına girerek Rize TEKNOFEST' e katılım sağlayan "Yaman Kodlayıcılar" takımı buradan ilk 10 proje arasına girerek TEKNOFEST Samsun'a davet edilmişlerdi. Yaman Kodlayıcılar takımı burada verilen dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldüler. Kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

Alınan başarıdan dolayı İl Millî Eğitim Müdürü  Aşcı, emeği geçen öğrenciler Ahmet Yiğit Polat ile Kerem Polat ile danışman öğretmenleri Coşkun Polat’ı tebrik etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR