Adıyamanda Halkın Sesi
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 02:54

STK'lardan Hazreti Peygamber'e hakaret eden öğretim görevlisine tepki

Yeniler Topluluğu adıyla Adıyaman'da bir araya gelen STK'lar Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret eden öğretim görevlisine yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 24-12-2022 17:50   Güncelleme : 24-12-2022 17:52
STK'lardan Hazreti Peygamber'e hakaret eden öğretim görevlisine tepki

 

 

Geçen haftalarda İstanbul'da bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim görevlisi Uğur Kutay Hazreti Peygamber'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret ederek Peygamber'e Sevdalı milyonların tepkisini çekmişti.

 

Adıyaman'da Yeniler Topluluğu adıyla bir araya gelen STK'lar Hazreti Peygamber'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret eden sözde öğretim görevlisi Uğur Kutay'ı kınadıkları basın açıklamasını topluluk adına Muharrem Tamer okudu.

 

İslam'ın tüm insanlığı korurken bu şahsın İslam'a saldırmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Tamer, hiç kimsenin İslam'ın mukaddesatına dil uzatma gibi bir hakkının olmadığını vurguadı.

 

İslam'ın evrensel bir din olduğunu dile getiren Tamer, "Din-i Mübin İslam'ın peygamberi, alemlere rahmet olarak gönderilmiş, güzel ahlakın tamamlayıcısı, tüm uyarıcıların ve müjdeleyicilerin sonuncusu, yolumuzu aydınlatan kandilimiz, Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) salat ve selam olsun. Yüce Rabbimizin sonsuz merhametinin yeryüzündeki tecellisi Peygamberimiz, (Sallallahu Aleyhi Vesellem) henüz yaşarken dahi kendisine hakaret eden ve zulmeden gafiller vardı. Şaşırmıyoruz ki bugün dahi onun çağrılarına kulaklarını körü körüne tıkayarak ona hakaretler eden cahiliye artıklarının küfürlerini sağa sola fütursuzca savurmalarına. Şaşırmıyoruz ki kalpleri katılaşmış zavallıların rahmet elçisinin müjdelerinden bin 500 yıl önceki gibi korkmalarına. Ve şaşırmıyoruz ki vicdanlarını içlerinden söküp atmış olanların, Müslümanların vicdanını böylesine yaralamalarına. Yıldız Teknik Üniversitesinde kendini bilmez bir öğretim görevlisi, yalnız ülkemizin değil; koskoca bir gönül coğrafyasının inanç değerlerinin merkezini teşkil eden İslam Dininin Peygamberi, efendimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hedef almış, başta efendimize ve tüm Müslümanlara hakaret etmiştir. İslam, her zaman ve zeminde, barışın, birlikteliğin ve kardeşliğin öncüsü olmuş son hak dindir." İfadelerini kullandı.

 

"İslam sadece Müslümanların değil tüm insanlığın adil bir şekilde var olabilmesinin teminatıdır"

 

Tamer açıklamasının devamında yaptığı açılamada, "Dinimiz tüm insanlığı korurken kendini bilmez bu şahsın dinimize saldırması asla kabul edilemez. Bizler; Barışın, aklın ve insanca var olmanın önündeki en güzel örnek, Peygamber'imiz Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem) ile hakaret kelimesinin aynı cümlede kullanmasından dahi imtina ederiz. Farklı görüşler ve inançlar zenginliğimizdir diyerek birbirimize olan saygı ve hürmet sınırlarını korumak için elimizden gelen gayreti gösteririz. Lakin özgürlük kisvesi altında dinimize dil uzatılması kabul edebileceğimiz bir olay değildir. Kutsal varlığımızı yok sayarak dini değerlerimizi aşağılayan Yıldız Teknik Üniversitesinde halen görev yapan sözde öğretim görevlisi bu şahsın ne Yıldız Teknik Üniversitesi sınırları içerisinde ne de başka herhangi bir eğitim kurumunun yakınında dahi yeri yoktur. Zira sözde öğretim görevlisi bu şahıs temel insan haklarını kavrayamamış, mensubu olsun yahut olmasın her dine ve bu dinin değerlerine saygı göstermesi gerektiğini öğrenememiştir. En temel insan haklarını dahi kavrayamayan bu şahsın gençlerimize verebileceği hiçbir değer bulunmamaktadır. İslam dinine hakaret eden, biz gençleri baskı ve tahakkümle bu hakaretlerine maruz bırakan failin başta Yıldız Teknik Üniversitesinden atılması, sonrasında işlediği bu suçlardan ötürü cezalandırılması için gerekli tüm hukuki sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz." dedi. (İLKHA)

 

AdminAdmin

YORUMLAR