Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 03:08

PEKTAŞ'TAN TUTDERE'YE TEBRİK ZİYARETİ

Adıyaman'da Halkınsesi Gazetesi imtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş TBMM Başkanlık divan üyesi Chp Adıyaman Milletvekili Avukat Abdurrahman Tutdere'yi Makamında ziyaret ederek TBMM'de Adıyamanımızın sorunlarını gündeme getirip çözüme katkı sunduğu için tebrik etti.

CHP
Giriş Tarihi : 19-12-2022 10:47
PEKTAŞ'TAN TUTDERE'YE TEBRİK ZİYARETİ

 

 

 

 

 


 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milletvekili Tutdere Gazetemiz imtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş'a teşekkür etti.

 

 

TBMM’nin resmi verilerine göre TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergelerinin yanında ayrıca ilk imza sahibi olduğu kanun teklifleri ve yine ilk imza sahibi olduğu araştırma önergelerinde de ön sıralarda olduğu görülüyor

 

Soru Önergelerinde Adıyaman’ın Sorunları Ön Plana Çıkıyor

 

Milletvekili Tutdere’nin Adıyaman’ın Eğitimden- Sağlığa, Turizmden- Tarıma, Ekonomiden- Ulaşıma her konuda Adıyaman’ın tamamını ilgilendiren ve bugüne kadar çözülmeyen kronik sorunlara neşter attığı görülmektedir. Gayreti ve mücadelesi ile Adıyaman’da yaşanan sorunları TBMM’de gündemleştirmesi muhalefette olmasına rağmen birçok sorunun çözümüne de katkı sağladı.

 

Tutdere Bütçe’nin Plan ve Bütçe Komisyonu Görüşmeleri Sırasında Adıyaman’ın Tüm Sorunlarını İlgili Bakanlara İletti

 

Milletvekili Tutdere, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir görevi olmamasına rağmen özellikle Adıyaman’ın sorunlarının takipçisi olmak ve sorunların çözümünü bizzat bakanlara iletmek için bakanlıkların tamamına yakınının bütçe görüşmelerine katılıp söz alarak Adıyaman’ın taleplerini iletti. Bütçeden Adıyaman’da devam eden ve yarım bırakılan kamu yatırımlarına ödenek aktarılmasını talep etti.

AdminAdmin

YORUMLAR