Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 03:54

PEKTAŞ: NASIL BİR YIL OLMALI

Adıyaman'da Halkın Sesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş Miladi 2023 Yılı için ülkemiz ve Adıyaman için temennilerini dile getirdi.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 02-01-2023 11:29
PEKTAŞ: NASIL BİR YIL OLMALI

 Pektaş kaleme aldığı yazısını okurlarımızla  paylaştı, "Kıymetli okurlarımız saygı değer hemşerilerimiz, bu yazıyı Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Rehabitasyon hastanesi odasında Kıymetli Babam Hacı Abdulgafur Pektaş'a, kardeşim Nurullah Pektaş ile dönüşümlü olarak yürüttüğümüz süreçte refakatçı olduğum odamda kaleme aldım." Dedi.

"5 yıldızlı otel konfor, ciddiyet ve temizliğinde Hastane imkanı var"
Pektaş sağlıkta gelinen noktaya değinerek, "Yaklaşık, atmış gün Adıyaman Araştırma hastanesinde olmak üzere 105 gündür Devletimizin Sağlık gücü ve imkânından faydalanıyoruz. Gayet sağlıklı şekilde hayatına devam devam eden hacı Babamız bir anda Beyin damarına pıhtı atması dolayısı ile sağ tarafa inme geldi uzun süredir tedavi görüyoruz, gün be gün iyiye gidiş var. Yüce ALLAH'ın yardımı Hekimlerimizin gayreti A'dan Z'ye tüm hastane personelinin güler yüzü ilgisi ve alakası ile bu süreci küçük hasar ile atlatmayı umuyoruz. Çeşitli sosyal araçlar ile Arayan soran Adıyaman ve Ankara'da bizzat yanımıza kadar gelme zahmeti gösteren, siyaset, bürokrasi, dost arkadaş ve akrabalarıma şükranlarımı sunuyorum.  İyi ki varsınız. İnanılmaz sağlık imkanlarına sahip ülkemizin şehir hastaneleri konforu, ekipman ve tecrübeli kadrosu ile 50 gündür bizde/Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde yakından tanışma imkanımız oldu. Daha ne kadar sürer hastamızın durumuna hekimlerimizin kararına bağlı. Hastanemizde sevk-i idare mükemmel, tek kişilik odalarda güler yüzlü ve işin ehli hekimlerimiz ve hemşirelerimizin kontrolünde 5 yıldızlı otel konfor, ciddiyet ve temizliğinde Hastane imkanı var. Bu ekibin kaptanı Fizik Tedavi Rehabitasyon Hastanesi Başhekimimiz Prof. Dr. Evren Yaşar hocam ve ekibini kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Başlı başına devasa  Fiziki, teknoloji ve personele sahip bir sağlık kompleksi ile karşılaştık. Allah Devletimize zeval vermesin." ifadelerini kullandı. 
RAKAMLARLA ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ
Hastanenin fiziki ve sosyal durumunu dile getiren ve kaleme alan Pektaş şu şekilde devam etti:
"Toplam Yatak Sayısı: 4.190
Genel Hastane Binası: 665 yatak
Kalp ve Damar Hastanesi Binası: 556 yatak
Nöroloji Hastanesi Binası: 578 yatak
Çocuk Hastanesi Binası: 611 yatak
Kadın Doğum Hastanesi Binası:563 yatak
Onkoloji Hastanesi Binası: 632 yatak
 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Binası:300 yatak
Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Binası: 100 yatak
Medikal Gözlem Kliniği: 101yatak
Toplam Kapalı Alan: 1.312.358 m²
Toplam Arazi Alanı: 674.000 m²
Ameliyathane sayısı: 131
 Yoğun Bakım ünitesi: 1010 yataklı
Erişkin Diyaliz Merkezi: 29 yataklı
Çocuk Diyaliz Merkezi: 11 yataklı
Erişkin Kemoterapi Merkezi: 90 yataklı
Çocuk Kemoterapi Merkezi: 24 yataklı
Laboratuvar: 7.400 m²
İyot Tedavi Servisi: 10 yataklı
 Görüntüleme Hizmetleri alanı: 17.500 m²
Sterilizasyon Hizmetleri alanı: 11.330 m²
Otopark kapasitesi: 6.918 araç
Çamaşırhane alanı: 1.600 m²
Yemekhane alanı: 2.500 m²
17500/Personel hizmet veriyor."
Bu imkanı hayata geçiren ve tüm ülkem insanının emrine sunan başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a AK Parti hükümetimize Sağlık Bakanımız S.n Dr. Fahrettin Koca ve ekibine minnettarız.

YENİ TÜRKİYE YÜZ YILI ADIYAMAN YÜZ YILINA DÖNÜŞMELİ
Ülkenin gidişatı içerisinde Adıyaman'ın yerine değinen Pektaş, "Ülkemiz Yeni seçim sathı mahaline girdi. 2023 Nisan, haziran arası bir gün içerisinde vatandaşımız sandıklara gidecek. Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri için oy kullanacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a desteğimiz güvenimiz tam.Aday adayları sahaya inmeye başladı. 2023 yılı ülkemiz ve Adıyaman'ımız için çok çok önemli Adıyaman için yapılan çok şey var. Yapılanlardan ziyade Yapıl(a)mayanlara biz kendimizi odaklıyoruz yapılması için ilgililerden proje ortaya koymalarını ivedilikle bekliyoruz bunu takip edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmadın. Çünkü başka, ADIYAMAN Yok.  Başta Adıyaman sevdalısı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'dan da destek bekliyoruz. Desteğinin sınırsız olacağını da biliyoruz. Yeter ki ayağı yere basan kamu yararına, istihdam artırıcı sosyal yönü kuvvetli projeler olsun. Biz Adıyaman olarak AK Partimize verilen orantısız desteğin karşılığını alamadığımızı hele ki hendek olayları sırasında yerle bir olan, bir Diyarbakır, Şırnak, Tunceli, Hakkâri, Mardin gibi farklı gözle bakılan kadim illerimizdeki çalışmaları görüp izledikten sonra kayyum atamalarının ne kadar yerinde olduğuna kanaat getirdik yeniden cazibe ve çekim merkezi olan illeri görmek bizi gururlandırırken oralardaki hizmet kalitesinden bizim memleketin yararlanamadığını görmek bizi üzüyor bu eksikliği her platformda dile getiriyoruz getirmeye devam edeceğiz bunun vebalini de Bugüne kadar proje üretemeyen hizmet gelmesini sağlayamayan Siyasetçilerimize faturalandırılmasını talep ediyoruz." Şeklinde konuştu.

"ADIYAMAN HER YÖNÜ İLE MÜKEMMEL POTANSİYELE SAHİP"
Adıyaman'ın tarihi dokusuna değinen Pektaş, "Açık hava müzesi hüviyetinde tarihi yerlerimiz, muazzam coğrafyamız, dinsel mekanlarımız, sahabe Savfan bin Muattal, kadim kilisemiz, Cendere, Nemrut, Kızılin, Karakuş, Arsemia, eski Kahta kalesi, Perre ve Tarihi Çarşımız ziyaretçi çekecek kampanya ve etkinliklerle ulusal ve uluslararası tanıtımı yapılmalı. Cumhurbaşkanımız bizzat davet edilerek Tanınırlığı artırılmalı." Dedi. 

BAŞKA ADIYAMAN YOK
Suyu, arazisi, doğası, gastronomisi, insan gücü, mermeri, bakır madeni, petrol ve sıcak su kaynakları, teksilde marka eksikliği olsa da önemli merkez olmaya aday çekim merkezi, Tarım çeşitliliği badem, nar, hurma liderliği ile üzüm, fıstık tütün ve hububatıyla, bal, süt ile ve genç kuşak girişimcisi ile başkadır bizim memleketimiz.

ADIYAMANLI NE Mİ İSTİYOR?
Pektaş yazısının devamında, "Yılan hikayesine dönen Barajların ivedilikle bitirilmesini sulama projelerinin devreye girmesi ile çiftçimizin yükünün hafiflemesi. Ürün çeşitliliğinin artması 
2053 yılına uzatılan Kara tren projesinin devreye girmesi vatandaşımızın ulaşımının çeşitlenerek ekonomik hala gelmesi. Geçmiş zamanlarda söz verilen bir türlü hayata geçirilmeyen Askeri birlik Adıyaman'ımıza konuşlanması. 
Polis Okulu ilimizde de olması, Hukuk fakültemiz kurulması, İlimizde çıkarılan Petrol ve türevlerinin gelirinden Adıyaman olarak daha farklı şekilde faydanılmalı. 3 tarafı suyla çevrili memleketimiz hilal şeklinde ki Baraj kıyısı ağaçlandırılıp turizm alanları oluşturulmalı. Kongre turizmi ve spor turizmi için merkez olması sağlanmalı. Organize sanayi bölgemiz için söz verilen genişleme biran önce devreye alınmalı. 2.organize sanayi bölgemiz ve mermer ihtisas OSB süratle devreye alınmalı. Savunma sanayimiz ve teknolojik yan sanayi için Adıyaman'da fabrikalar yönlendirilerek işsizliğimiz azaltılmalı." İfadelerini kullandı.

TÜTÜNE ALTERNATİF ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ DEVREYE ALINMALI.
Pektaş, "Malatya'ya verilen kenevir ekim izni Adıyaman için de devreye konmalı. Adıyaman'ımızın %70 oranında AK Partimize oy verdiğini unutmadan her aileden bir gencimiz kamuda çalışma olanağı sunulmalı. Sahibi veya parası olan bir aileden beş, on beş diğer aileye sabır denmemeli. Sosyal adalet sağlanmalı. Asgari ücrette ki artış muazzam oldu aynı oranda Memur zammı da devreye girecektir. EYT direk 2 buçuk milyon kişiye. En direk on milyon vatandaşın beklentisine cevap verdi. Hayırlı bir iş oldu. Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız kararlı Tüm vatandaşının alım gücünü artırarak refah seviyesini yaşanabilir hale getirmeye. Özellikle en düşük emekli maaşı alan vatandaşlarımız mağdur, asgari ücrete yakın bir maaş ile hayat standartlarını yükseltmeliyiz." Şeklinde konuştu.
Tarihi süreçte emeklimizin gönlü kazanılmalı
Adıyaman'ın her yönü ile ele alınması gerektiğini dile getiren Pektaş, "Kentsel dönüşüm için muazzam bir imkân var. Mara, Musalla, ulu cami, Eskisaray, Yenipınar, Hocaömer, eski yapılar sahipleri mağdur edilmeden ortaklaşarak merkezi Kale meydanı olarak düzenleyerek yeni bir çarşı merkezi oluşturma şansımız halen var. Farkındaysak çarşımız can çekişiyor. Günden güne cazipliğini yitiriyor. Tarihi fırsat biraz cesaret, vizyon ufuk ve ekip çalışması ile kimseye nasip olmayacak şekilde duruyor. Yeterki Bismillah densin.  

DEĞİŞİM ŞART

Seçmenimizin Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a inanılmaz sevgisi ve güveni var. Vatandaşımızın dediği Artık Ak Parti Adıyaman özelinde vitrin değişikliğine gitme zamanı geldi. Kızmadan gücenmeden Siyasi aktörlerimiz REİS'ten müsade isteyip yerlerini yeni yüzlere bırakmayı seçenek olarak gündemlerine almalı bu süreçte yeni isimler, yeni fikir ve projeler ile Yeni Türkiye yüzyılı gemisinde Adıyaman'ı hak ettiği bir üst liğe taşımalı komşular ile aramızdaki mesafe kapatılmalı." Dedi.
Pektaş son olarak, "Haydi hayırlısı. Yeni Türkiye Yüz yılı ve Miladi 2023 yılı Ülkemiz Adıyaman'ımız  ve hemşerilerimiz için sağlık mutluluk
Esenlik dileklerimle
YENİ TÜRKİYE YÜZ YILI BAŞLADI


Ee başarı, iş, aş ve esenlik getirsin."

AdminAdmin

YORUMLAR