Adıyamanda Halkın Sesi
HV
06 ARALIK Salı 20:08

Malatya’da ata tohumlardan yetiştirilen sebzelerin hasadına başlandı

Battalgazi ilçesinin kadın muhtarları, 'Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi'nin gönüllü üyelerine destek için ata tohumlarından yetiştirilen sebzelerin hasadına katıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 16:35   Güncelleme : 30-08-2022 16:35
Malatya’da ata tohumlardan yetiştirilen sebzelerin hasadına başlandı

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nin yetiştirdiği ata tohumu sebzeler hasat edilirken Battalgazi ilçesindeki kadın muhtarlar, kooperatifin gönüllü üyelerine omuz vermek adına Hasırcılar’da bulunan bahçede ziyarette bulundu. Kadınlar daha sonra ata tohumundan elde edilen sebzeleri topladı.

Kooperatif çatısı altında birleşen kadınlar, kendilerine destek veren muhtarlara teşekkür ederken kadın muhtarlar da kooperatifin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek yapılan çalışmaların takdir kazandığını belirttiler.

Paşaköşkü Mahallesi Muhtarı Asiye Şahin, "Osman Güder Başkanımızın kadınlara tahsis ettiği bu alan çok güzel. Kadınlarımız burada ekip biçiyor ve ürünleri kaldırıyor. Ev ekonomisine katkıda bulunuyor ve doğal ürünler yetiştiriyorlar. Çok memnun kaldık ve her zaman gelmek isterim. Kadınlarımızın eline sağlık. Kadınlarımıza da bir iş olarak düşünülmüş. Bizler de kadınlarımıza yardımcı olmak istedik. Şehrin yoğunluğunda evlerinde sıkılmış kadınların ektiklerini toplamaları çok önemli. Kendi kazancını sağlaması çok güzel." dedi.

Ataköy Mahalle Muhtarı Elif Gemici ise "Yıldız Hanımla birlikte bahçemizi ziyaret ettik. Çok güzel bir bahçe yetiştirmişler. Kadınların gücünü burada bir kez daha gördük. Yıldız Hanıma, kadınlara her zaman destek verdiği için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Üniversite Mahalle Muhtarı Esra Polat da kadın dayanışmasının önemli olduğunu kaydederek, "Kooperatife tahsis edilen bahçede kadınlarımızı ziyaret etmek istedik ve çok da memnun kaldık. Birliktelik olursa neler ortaya çıkacağını bir kez daha gördük. Buna öncülük eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve eşi Yıldız Hanıma çok teşekkür ediyorum. Bu ürünlerin ata tohumu olması ayrıca beni mutlu etti. Buraya emek veren emektar kadınlara da canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA)

AdminAdmin

YORUMLAR