Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 02:43

İsmail Kahraman: Şehirlerimizi niye kurtarıp duruyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eski Başkanı İsmail Kahraman, "Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım." açıklamasını yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 00:20   Güncelleme : 29-08-2022 00:20
İsmail Kahraman: Şehirlerimizi niye kurtarıp duruyoruz

Rize’nin fethinin 561’inci yılı etkinliklerinde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eski Başkanı İsmail Kahraman, "Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım. 2 Mart'ta Rize kurtulmuş, kim diyor? Yok Erzurum şu Mart'ta. Şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla kutlama yapılmaz. 'Ben esirdim, esaretim bitti, ben köleydim' diye ikrarda bulunulmaz. Bu küçüklük kompleksi verir, bu yanlıştır, böyle şey olmaz. Fetihler kutlanır.

İstanbul'un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir'in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki. 2 Mart'ta da aynı şey var. Ruslar çekildi gitti. Çarpışmadık, dövüşmedik, vuruşmadık. Tarihi doğru dürüst niye bilmiyoruz? Övünecek büyük bir tarihimiz varken kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz. Fethettiğimiz tarihe diyeceğiz." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

 

AdminAdmin

YORUMLAR