Adıyamanda Halkın Sesi
HV
06 ARALIK Salı 20:06

İbadethaneler dezenfekte ediliyor, halılar yıkanarak kurutuluyor

Bağlar Belediyesi, ilçedeki cami, medrese ve Kur’an Kursu gibi dini mekanları deterjan ve dezenfektanlı su ile temizleyerek dezenfekte ediyor, üzerinde ibadet yapılan halıları yıkayarak kurutuyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2022 16:41   Güncelleme : 27-08-2022 16:41
İbadethaneler dezenfekte ediliyor, halılar yıkanarak kurutuluyor

“Halkın taşıdığı hassasiyetler konusunda biz de hassasiyet ve sorumluluk duyuyoruz” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçedeki birçok ibadethane ve dini eğitim kurumuna bu şekilde hizmet verildiğini söyledi.

Bağlar Belediyesi, vatandaşların dini vecibelerini kullanmak için sıklıkla kullandığı ibadethane ve dini mekanlara yönelik temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. İlçede bulunan çok sayıda cami, mescit, medrese ve Kur’an kursu gibi mekanlar deterjan ve dezenfektanlı su ile yıkanıyor, bu mekanlarda bulunan halılar yıkanarak kurutuluyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ,vakumlu makinelerin desteğiyle yürütülüyor. Dini mekanları önce temizlik kontrolünden geçiren ekipler, ardında deterjan ve dezenfekteli su kullanarak dezenfekte ediyor. Son işlem olarak kirlenen ve yıpranan halılar makine desteğiyle yıkanarak kurutulduktan sonra tekrar seriliyor.

Bu hizmeti sadece dini mekanlara değil, toplumsal hizmetlerin verildiği ortak yaşam alanlarına karşı da uyguladıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Halkımızın yoğun olarak kullandığı dini mekanlar ve eğitim kurumlarını temizliyoruz, dezenfekte ediyoruz ve yine buradaki halıları yıkayarak kurutma işlemini tamamladıktan sonra hijyenik şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bizim için önemli olan halkımıza huzurlu ortamlar sağlamaktır.” değerlendirmesinde bulundu.  (İLKHA) 

AdminAdmin

YORUMLAR