Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 KASIM Salı 17:37

​HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Alpaya, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, merkez mahalle muhtarları ile istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 16:36   Güncelleme : 29-08-2022 16:36
​HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Alpaya, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Yapılan toplantıya HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, Merkez İlçe Başkanı Doğan Gökalp ve mahalle muhtarları katıldı.

Alpaya, özverili çalışmalarından dolayı tüm mahalle muhtarlarına teşekkür ederek muhtarların mahalle hizmetlerine ilişkin taleplerini gerekli yerlere iletilmek için gayretle çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

Mahalle muhtarlarının mahallelerine ilişkin yapılmasını istedikleri hizmetlere dair talep ve önerilerini dile getirdikleri toplantıda ayrıca mahallelerde yapılacak yeni çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Albaya, muhtarlık görevinin önemine değinerek, "Muhtar demek bir mahallede sadece resmi evraklara imza atan kişi değildir. Muhtar bir memleketin, orada yaşayan halkın birinci ağızdan ilk ve tek temsilcisidir. Halk ile iç içe olan muhtarlardan başka ikinci kişi yoktur. Sizin halk ile olan temasınız kadar ne bir kaymakam ne bir belediye başkanı ve ne de bir milletvekili halk ile bu kadar temasta bulunamaz. Dolayısıyla bana halkın birinci temsilcisi kimdir diye soracak olursanız, ben muhtarlar olduğunu söylerim. Onun için bugün burada Bingöl halkının bütün temsilcileri ile görüşüyoruz. Bu masada oturup konuşurken Bingöl halkının temsilcileriyle görüşüyoruz. Dolayısıyla bütün Bingöl halkıyla fikir alışverişi yapmış oluyoruz." dedi.

Alpaya, muhtarlık makamının yerel yönetimlerin başladığı yer olduğunu belirterek kamu kuruluşları ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi gören muhtarlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Vatandaşların mahallelerindeki eksiklikleri, yapılmasını istedikleri hizmetleri ilk olarak mahalle muhtarlarına ilettiklerini ve muhtarların bu sorunun çözümü için çaba gösterdiğini ifade eden Alpaya, “Bizler de bu şehirdeki huzurun ve mutluluğun bir nebzede olsa elimizden gelen tüm imkanlarla, aynı zamanda vatandaşımızın sıkıntısını azaltarak yardım etmeliyiz. Bu konuda bize en üst seviyede yardımcı olacak, işimizi kolaylaştıracak olanlar muhtarlarımızdır” dedi.

Alpaya, muhtarların ilettiği talepleri tek tek not alarak bunların hazırlanacak olan bir çalışma programı çerçevesinde yerine getirip gerekli makamlara sunulacaklarını belirtti.

Toplantı, mahalle muhtarlarının, imar, elektrik, yol, su, güvenlik, eğitim ve sağlık konularında sorunlarını dile getirerek, sorunlarının çözümü için taleplerini iletmelerine müteakip sona erdi. (İLKHA)

 

AdminAdmin

YORUMLAR