Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 02:41

Hayrettin Coşkun Ziraat odası Başkan adaylığını açıkladı

Adıyaman Çemberlitaş köyü sakinlerinden Hayrettin Coşkun yılların verdiği çiftçilik tecrübesiyle Adıyaman Ziraat Odası Başkanı adayı olacağını açıkladı. 

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 20-01-2023 18:13   Güncelleme : 20-01-2023 18:18
Hayrettin Coşkun Ziraat odası Başkan adaylığını açıkladıUzun yıllardır Buğday pazarı esnaflığı yapan Coşkun hem esnaflığı hem de çiftçiliğin verdiği tecrübeyle Ziraat Odasını yönetmeye aday olduğunu belirtti.
Çiftçilik ile ilgi her konuya hâkim ve deneyimli olduğunu belirten Coşkun, "Ben yıllardır sahada hem çalışan hem bir işveren olarak halkımızın bilhassa çiftçilerimizin ne gibi sorun ve sıkıntılarının olduğunun farkında olan biriyim. Çiftçilerimizin ziraatta dair tüm sorun ve sıkıntılarının halledilmesi için elimizden geleni yapacağız. Gerek duyulduğu halde köy köy gezip sorunlarını yerinde inceleyecek gerekse bürokrasiyle ilgili tüm girişimlerde bulunup Adıyamanlı çiftçilerimizin daha verimli daha karlı bir kazanç elde etmesini sağlayacak tüm meşru ve hukuki yollarla çalışma yapma gayretinde olacağız." Dedi.
Coşkun açıklamasının devamında, "Devletimiz tarafından çiftçimize verilen desteklerin artırılması ve en hızlı bir şekilde bu desteklerin çiftlilerimizin hanesine girmesi gayretinde olacağız. Tarım İl Müdürlüklerimizle sürekii koordine halinde olup çiftçilerimizin ürünlerinde ortaya çıkabilecek hastalıkların bertaraf edilmesi için önceden belli başlı çalışmalar yapacağız." Dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR