Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 03:19

DAĞTEKİN ADIYAMAN ŞANTİYEYE DÖNDÜ Pektaş'tan Dağtekin'e ziyaret

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin Adıyaman'ın 2022 yılındaki yatırımlarını ve dünya genelinde Türkiye'nin durumunu değerlendirdi.

AK PARTİ
Giriş Tarihi : 26-12-2022 15:06
DAĞTEKİN ADIYAMAN ŞANTİYEYE DÖNDÜ Pektaş'tan Dağtekin'e ziyaret

 

 

Gazetemiz imtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin'i Ziyaret ederek Hükümetin Adıyaman'da 2022 Yılında gerçekleştirdiği hizmetleri ve 2023 hedeflerini masaya yatırdı. 

Dağtekin açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımız Belediye başkanlığından bu güne kadar  dezavantajlı grupları ön plana çıkarmayla ilgili mücadelesi her türlü taktirin üstündedir. En son şuandaki yapılan asgari ücret düzenlemesi de yüzde yüzü aşan bir düzenleme oldu. Biz sadece bununla da yetinmeyeceğiz. Önümüzdeki yıllarda hem memur hem işçi maaşlarındaki düzenleme olacak. Özellikle emekli kardeşlerimize de ciddi bir düzenleme geleceği kanaatindeyiz. İşçiysen, patron bu maaşları nasıl öder diye düşünmek lazım.  patronsan, bu işçi bu maaşla nasıl geçinir diye düşünmek lazımdır. İnşallah biz hükümet olarak yılların verdiği tecrübeyle hep garip tarafı daha ön planda düşünmüş bir hükümet olduk.

Pazarda denk geldiğim Yaşlı bir amca bize oy vermediğini ama şuan gördüğü hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.bu da bizim şevkimizi artırıyor.

Market denetimlerimiz devam ediyor. 

Bize iletilenleri bakanlığımıza kadar iletiyoruz. Şuan da 3 ayrı birim iş birliği içinde denetleme yapıyor. Bu konuda da ciddi bir hâkimiyet oluşturuldu." Dedi.

"Dünya devleri arasında yükü en çok üstüne alan devlet Türkiye'dir"

Salgının etkisini en aza indiren ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren Dağtekin, "Dünya devleri arasında yükü en çok üstüne alan devlet Türkiye'dir. İster elektirik, ister doğalgaz olsun. Hangi konu da olursa olsun devlet kendi üstüne yükü alıyor. Devletimiz bu konuda görevini yapıyor yapmaya devam edecek. Milletimiz de yeri geldiğinde gözünü kırpmadan vatanı için canını bile verebiliyor." İfadelerini kullandı.

Dağtekin açıklamasının devamında,"Bu kadar sıkıntıların içerisinde yol bağlantıları kesintisiz devam ediyor. 

 

Battı çıktı bitmek üzeredir. 

Tarım mükemmeliyet merkezimiz havaalanın orada yapılıyor. 

Çok ciddi bir yatırım.

Gıda kenti olan Adıyaman'ımızı badem, nar, hurma, nar gibi farklı ürünlerimiz var. Bu konuda çalışmalarımızın aksamadan yürümesi gurur veriyor bize. 

AYAKKABI KENT TEMELİ ATILDI

Ayakkabı kent 30 milyon ön hibe ile temeli atıldı.önemli proje 

MEB bakanımız talimatı ile okullarımızın yenilenmesi ve eksik okulların yapılması için çalışma başladı. Süraatle çalışmalar devam ediyor" Şeklinde konuştu.

"İKİNCİ KADEME DEVLET HASTANEMİZİN TEMELİ ATILDI"

Halkınızın en önemli beklentilerinin birisi olan 150 yataklı Devlet hastanemiz ihale süreci tamamlanarak yer teslimi yapıldı temel atılarak inşaat startı verildi planlanan takvim içerisinde bitirilerek Halkımızın hizmetine sunacağız.

MEYDANIMIZIN İSMİ 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN 

Dağtekin, "Belediye başkanımız sağ olsun kent meydanının çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. 

İsim konusunda Belediye meclisimiz karar verdi. "Recep Tayip Erdoğan Meydanı" ismi verilmesi kararlaştırıldı. Alınan karar için

Belediye Başkanımız ve Meclis üyelerimize Teşekkür ediyoruz.

MİLLET BAHÇESİ, KUŞAKLAMA KANALI, MÜZEMİZ OLACAK. 

Pirin de ortaya çıkan alanlar orada tarih fışkırıyor. Pirin'deki yerleşim alanını el birliğiyle oradan taşınmasına yardımcı olmamız lazımdır. Pirin resmen açık hava müzesi  Nereye baksanız bir tarih var. bu medeniyetin bir merkezi halinde yanı başımızda duruyor bunu Kısa süre içerisinde Dünyaya tanıtmamız lazım.

40 bin yıllık palanlı mağarası var. Safvan bin Muattal var. Böyle bir medeniyet anlayışın olduğu ilimizi tanıtmamız lazım." Dedi.

TURUŞ OSB İZNİ ALINDI

Adıyaman sanayisi hakkında konuşan Dağtekin, "İkinci organize Adıyaman için olmasa olmaz. 300'ün üzerinde müracaat var. Bu süreçler kolay olmuyor. Gelen yatırımcı geri dönmemeli. Yeni yerimiz 4 bin dönümlük alan 7 bin dönüme çıkaracak bir potansiyele sahip olan bir yerimizdir." 

Adıyaman için yeni bir milat ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR