Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 EYLÜL Perşembe 13:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan ve ABD'yi ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanhay İşbirliği Teşkilatı 22'nci Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere, 15-16 Eylül'de Semerkant'ı ziyaret edecek. Erdoğan, daha sonra BM 77'nci Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD'ye gidecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 23:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan ve ABD'yi ziyaret edecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin Şanhay İşbirliği Teşkilatı nezdinde "Diyalog Ortağı" statüsünü elde ettiği 2012'den bu yana Türkiye'den Zirve toplantılarına "Cumhurbaşkanı" düzeyinde ilk kez katılım olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanhay İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nden sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD'ye gidecek.

Erdoğan'ın "İç İçe Geçmiş Sınamalara Dönüştürücü Çözümler İçin Dönüm Noktası" temasıyla gerçekleştirilecek 77'nci Genel Kurulun ilk günü olan 20 Eylül'de katılımcılara hitap etmesi planlanıyor.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok sayıda devlet ve hükümet başkanıyla da ikili temaslarda bulunması öngörülüyor. (İLKHA)

 

AdminAdmin

YORUMLAR