Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 02:59

'Çınarlı Vagon Park' Açılışa Hazır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin sosyal dokusuna değer katmaya, yeni projeler üretmeye devam ediyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 02-11-2022 15:16   Güncelleme : 02-11-2022 15:16
'Çınarlı Vagon Park' Açılışa Hazır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi,Sakarya'da sembol olacak mekanları hayata geçiriliyor. Ters Ev, Uçak Kıraathanesi, Millet Kıraathanesi'nden sonra bu kez Çınarlı Vagon Park hizmete başlıyor.Türkiye'nin marka şehri olan ve vagonla özdeşleşen Sakarya'nın bu yönü yakında hizmete başlayacak olan bu projeyle ölümsüzleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi ve Fen İşleri Dairesi ekipleri, bir süredir bölgede hummalı bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Vagon Park'ın içine yerleştirilen vagon ve lokomotifin iç ve dış cephesi yenilendi.

Ortasından akan Çark Deresi'nin karşı kısmında ise vatandaşlar için veranda bölümleri yapıldı. Açılış yapıldığında vatandaşlar vagonun içinde restoran ve kafe hizmeti alacak ve tercihe göre park alanındaki alanlarda da vakit geçirebilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ″Şehrimizin ismiyle özdeşleşen vagonu, Çınarlı Vagon Park ile geleceğe taşıyoruz. Projemiz %99 oranında tamamlandı, yakında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Kafe, restoran, kütüphane bölümleri ve çevre düzenlemeleriyle yeni bir sosyal donatı alanını şehrimize kazandırmanın sevincni yaşıyoruz. Yakın zamanda Çark manzarasında, dost sohbetlerinde buluşmak üzere″ denildi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR