Adıyamanda Halkın Sesi
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 04:12

Batman Üniversitesinden Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği için bilgilendirme broşürü

Batman Üniversitesinde yeniden öğrenci alımına başlayan ve Türkiye'de sadece beş üniversitede bulunan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü hakkında Türkçe ve İngilizce bilgi broşürü hazırlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2022 17:21   Güncelleme : 26-08-2022 17:21
Batman Üniversitesinden Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği için bilgilendirme broşürü

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünden mezun olacak öğrencilerin çalışma alanlarıyla ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı broşür, yeniden öğrenci almaya başlayan bölümün ulusal ve uluslararası alanlarda tanınırlığının artmasını ve yüksek puan alan öğrenciler tarafından tercih edilmesini amaçlıyor.

"Petrol ve Enerji Bölümünü tekrar aktif hale getirdik"

Enerji alanındaki çalışmalara hız veren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, "Daha önce öğrenci alınan ancak 2020 yılında öğrenci alımı durdurulan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünü, petrol ve enerji şehri Batman için elzem olduğu bilinciyle tekrar aktif hale getirdik. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünü, enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesinde okuyacak öğrenciler hem teorik hem de pratik bilgilere erişme imkânını yakalama şansına sahip olacak. Bu durum öğrencilerin mesleki becerilerini artıracaktır." ifadelerini kullandı.

 "Öğrencilerimiz dünyanın her yerinde çalışabilecekleri bir donanım ve özgüvenle mezun olacaklar"

Alanında uzman 10 öğretim elemanı tarafından 20 kişilik sınıflarda İngilizce eğitim verileceğini belirten Rektör Demir, "Bölüm öğrencilerinin dünyanın her yerinde çalışabilecekleri bir donanım ve özgüvenle mezun olacaklar. Enerji alanında iyi bir kariyer yapma hedefinde olan öğrencilerin önümüzdeki yıllarda Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünü tercih etmeleri tavsiyesi ediyorum. 2022-2023 yılında bölümü tercih eden öğrencilere başarı diliyorum." dedi. (İLKHA)

AdminAdmin

YORUMLAR