Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 EYLÜL Perşembe 14:23

Bakan Karaismailoğlu, haberleşme sektörünün temsilcileriyle görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, haberleşme sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 18:02
Bakan Karaismailoğlu, haberleşme sektörünün temsilcileriyle görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Bakan Karaismailoğlu'nun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK), 'Yerli Ürün Ekosisteminin Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar, Sorunlar ve Çözüm Önerileri' konulu toplantıya katıldığı belirtildi.

Açıklamada, Karaismailoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda, kamu ve özel sektör temsilcileriyle mobil operatörlerinin yetkililerinin de hazır bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Sektördeki yerli ve milli çalışmalarla ilgili değerlendirmenin yapıldığı toplantıda Bakan Karaismailoğlu, sektörde yerli ve milli oranının artırılması için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Karaismailoğlu, ortak çalışmanın önemine değindi ve sektör temsilcilerinden rapor hazırlamalarını istedi." denildi.

Bakan Karaismailoğlu'nun, 5G'ye geçiş sürecinde devletin, her zaman sektörün yanında olduğunu vurguladığı belirtilen açıklamada, "Yerli ve milli haberleşme altyapısı ülkemiz için en stratejik konuların başında geliyor. Tüm paydaşlarımızla birlikte altyapımızı ve sektörümüzü güçlendirecek adımları tek tek atıyoruz." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

AdminAdmin

YORUMLAR