Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 EYLÜL Perşembe 14:41

ATSO DEĞİŞİME HAZIR . Torunoğlu'nun hedefleri İş dünyasını heyecanlandırdı

ATSO seçimlerinde sarı liste ve güçlü bir ekip ile adaylığını açıklayan iş adamı İrfan Torunoğlu seçimleri kazandığında yapacağı bazı icraatları paylaştı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-09-2022 11:45   Güncelleme : 21-09-2022 11:49
ATSO DEĞİŞİME HAZIR .                     Torunoğlu'nun hedefleri İş dünyasını heyecanlandırdı

 

 

 

Kuracakları proje birimiyle çalışmalarına hız vereceklerini dile getiren Torunoğlu, "Proje birimi kurulacak, teşvik, hibe ve kredi programlarına erişim noktasında proje birimimiz üyelerimize danışmanlık hizmeti verecek." ifadelerini kullandı.

"2. ve 3. etap OSB için kolları sıvayacağız"

Adıyaman OSB'nin yeni yerlere kavuşmasını sağlayacaklarını dile getiren Torunoğlu, "2. ve 3. Etap Organize Sanayi Bölgelerinin bir an evvel faaliyete geçerek istihdamın önünü açması için şehrin tüm dinamikleriyle uyumlu bir şekilde çalışarak kurulan organize sanayi bölgelerine nitelikli yatırımcılar çekeceğiz. Adıyaman'ın gelişiminde önemli bir yere sahip olan Organize Sanayi Bölgelerindeki alan eksikliğinin önüne geçerek yatırımcılara hiç bir ayrım gözetmeden arsa tahsisi noktasında destek vereceğiz." dedi.

"Tarıma dayalı sanayiyi güçlendireceğiz"

Tarım kenti olan Adıyaman'da tarıma dayalı sanayinin gelişmesini sağlayacaklarını belirten Torunoğlu, "dünyanın en verimli topraklarına sahip olan Adıyaman'ımızın tarımsal ürünlerinin işlenmesine ve pazarlanmasına öncü olacak, Adıyaman bademi, nar, zeytin ve tütün gibi memleket ekonomisinin güçlenmesinde önemli rolü olan ürünlerimizi tanıtarak üreticilerimize her platformda destek olacağız." şeklinde konuştu.

"ATSO Akademiyi hayata geçireceğiz"

Torunoğlu vaatleri arasınsa, "Kentteki işsiz genç nüfusun kalıcı işsizliğinin önüne geçmek için gençlerin, kadınların insana yakışır, nitelikli iş alanlarında istihdamını destekleyecek mesleki eğitim programları geliştirmek amacıyla, ATSO Akademiyi kuracağız." dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR