Adıyamanda Halkın Sesi
HV
29 KASIM Salı 17:40

AK PARTİ MKYK Üyesi Metin Külünk: zenginlerimiz Paylaşıma açık olmalı

AK Partili Metin Külünk, "Yoksulların, zenginlerin servetlerindeki haklarını alacak adil bir küresel yönetim olmazsa olmazdır" görüşünü savundu

AK PARTİ
Giriş Tarihi : 06-11-2022 15:18   Güncelleme : 06-11-2022 16:02
AK PARTİ MKYK Üyesi Metin Külünk: zenginlerimiz Paylaşıma açık olmalı
 
 

AK Partili Metin Külünk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda.

Külünk, "Yoksulluk insanın insanlığın düşmanıdır. Yoksulluktan kurtulmak ve gelir dağılımında adaletin esas olduğu bir eko sistemi hep birlikte inşa etmek, yoksulların, zenginlerin mallarındaki/servetlerindeki haklarını alacak adil bir küresel yönetim olmazsa olmazdır." ifadesini kullandı.

Zenginlik,

ancak servetlerindeki yoksulların haklarını zenginlerce teslim edildiğinde anlamını bulur.diyen Külunk, Zenginlerin servetlerinin bugün ki gibi muslukları sadece zenginler için açık olmamalıdır.

Malın Mülkün musluğu garipler yoksulların hakkı için açık olmalıdır.diyen Ak parti Mkyk üyesi Metin Külünk verdiği örnekte,

Hz. İsa, Süleyman mabedi önünde; emekten beslenmeyen, alın terinin hakkını vermeyen, bütün kaynaklara faizcilik üzerinden çökmek isteyen ve sömürüden beslenen sarrafların tezgahlarından altınları alır; garip gureba ve yoksula dağıtırdı.
ZENGİN İLE FAKİR ARASINDA UÇURUM DERİNLEŞİYOR
Bugün insanlığın en temel problemi, zenginler ile fakirler arasındaki uçurumun, açıldıkça açılmasıdır. Yoksulların payına çaresizlik, zenginlere ise rant ve sefahat düşmektedir. Böyle bir dünya taşınmazdır.
ADİL PAYLAŞIM ŞART
Bunun yolu zenginlerin, milletin alın teri üzerinden ortaya çıkan servetindeki hakkı zenginlerden alıp, gariplere teslim edecek adil bir düzen anlayışının hayatın merkezine oturmasıdır. Ancak bu, toplumun vicdanındaki kanayan yaraları dindirir. dedi.
 
AdminAdmin

YORUMLAR