Adıyamanda Halkın Sesi
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 03:57

ADIYAMANLILAR VAKFI’NIN KAHVALTI ETKİNLİĞİ ANKARA’DAKİ ADIYAMANLILARI BULUŞTURDU

Adıyamanlılar Vakfı, geleneksel hale getirdiği  ‘Biz bir aileyiz ‘ kahvaltısının dördüncüsünü gerçekleştirdi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-12-2022 22:12   Güncelleme : 17-12-2022 22:14
ADIYAMANLILAR VAKFI’NIN KAHVALTI ETKİNLİĞİ ANKARA’DAKİ ADIYAMANLILARI BULUŞTURDU


Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi, Başkent’teki Adıyamanlıları kahvaltı etkinliğinde buluşturdu.
Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde gerçekleşen etkinliğe Vakıf Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanı Hüseyin Duran, siyasiler, bürokratlar, iş insanları, bursiyerler ve Adıyamanlı vatandaşlar katıldı. 
ÖZKARTAL: ÖĞRENCİLERİ AKRABAMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ
Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. 
“Böyle güzel, anlamlı bir aile programında sizlerle bir araya gelmek beni çok duygulandırdı.” Diyen Özkartal, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Başkan Özkartal,”11 öğrenci ile başlayan burs serüvenimiz 1500 öğrenciye ulaşarak devam etmekte. Biz vakıfla birlikte sizleri akrabamız olarak görüyoruz ve bu doğrultuda yardımcı oluyoruz. Ankara şubesinin açılışından bu yana Vakfın yanında olan emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, yönetim kuruluna ve ekibin başında olan Şube Başkanı’mıza teşekkür ediyorum” dedi.
DURAN: “BİZ BİR AİLEYİZ” DİYEBİLMEK İÇİN ÇOK ÇABA HARCADIK
Vakfın Ankara Şube Vakıf Başkanı Hüseyin Duran, kahvaltıya katılanlara teşekkür etti. 
Duran, şöyle devam etti:
“Bütçe maratonundan Meclis’te sabahlamalarına rağmen bize zaman ayıran Adıyaman Milletvekillerimiz Ahmet Aydın ve Halil Fırat’a, bize destek vermek için Adıyaman’dan gelen Belediye Başkanı’mız Süleyman Kılınç’a, İstanbul’dan gelen Vakıf Genel Başkanımız Ömer Özkartal’a, değerli dostlarımıza teşekkür ederim.  Ankara Vakıf şubemizi 4 yıl önce açtık. O günden bu yana “aile” olabilmek için, “biz bir aileyiz” diyebilmek için çok çaba harcadık. Bu süreçte Milletvekillerimiz, bürokratlarımız, iş adamlarımız, kamu personellerimiz maddi ve manevi desteklerini hiç esirgemediler. Biz de ihtiyaç hasıl olduğunda orada olmayı üzerimize vazife bildik. Bize ulaşan sorunların çözümü için elimizi taşın altına her daim koyduk. Mutluluklarımızı paylaştık, acılarımızda ortaklaştık. Böylece çok büyük bir aile olduk. Ne kadar şükretsek az. Bu güzel tablonun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
AYDIN: KAPIMIZ GENÇLERE HER DAİM AÇIK
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise Adıyamanlılar Vakfı’nın çok önemli bir hizmet yaptığını dile getirdi.
Emeği geçenlere teşekkür eden Ahmet Aydın, gençlere seslendi.
Aydın,”Bu tür anlamlı programlar vesilesiyle bir araya gelebiliyoruz, özellikle önemsediğimiz öğrenci kardeşlerimizle görüşüyoruz. Kapımız onlara her zaman açıktır, her daim bekleriz. Tüm ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
KILINÇ: İŞ YAPARKEN DEĞERLERİNİZİ UNUTMAYIN
Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç da bu tür etkinliklerin sosyal dokuyu güçlendirdiğini söyledi.
Adıyamanlı üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayan Adıyamanlılar Vakfı’na teşekkür eden Başkan Kılınç, “Hangi işi yaparsanız yapın en iyi şekilde yapın, yaparken de değerlerinizi unutmayın. Ankara gibi bir ilde, gurbette de olsa Adıyamanlıları buluşturduğu için Adıyamanlılar Vakfı’mıza teşekkür ederim.” mesajını paylaştı.
Vakfımızın öğrenci temsil başkanları Ayşe Gizem Avcı ve Ebubekir Karasu da etkinlikte söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 
Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Ayşe Gizem Avcı, Vakıfta kendini evindeymiş gibi hissettiğini söyledi.
Ebubekir Karasu ise,”Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim Ankara’ya geldiğim ilk yıl tek başıma şehrin çokluğunda kaybolurken kendime sığınacak bir liman arıyordum. Şükür ki benim de yolum bu kıymetli Vakıfla kesişti. İlk geldiğim andan beri beni evlatları olarak gördüler. Bana ailemin yokluğunu hiç hissettirmediler. Herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
Adıyamanlı sanatçılardan Zeynal Gül ve Yakup Evren ise söyledikleri yöresel türkülerle programa renk kattı.
Sunuculuğunu TRT Haber Spikeri Sayın Serkan Bayam'ın üstlendiği program, yöresel ürünlerin ağırlıklı olduğu kahvaltı ile sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR