Adıyamanda Halkın Sesi
HV
31 OCAK Salı 03:23

Açlık grevindeki Filistinli: Bu beden siyonist işgalcilerin gerçek yüzünü yansıtmakta

Siyonist işgal rejimi tarafından alıkonulan Filistinli Halil Avavide, eti ve deri erise bile idari tutuklama uygulamasını protesto etmeye devam edeceğini ve direnişini sürdüreceğini vurguladı.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-08-2022 22:20   Güncelleme : 29-08-2022 22:20
Açlık grevindeki Filistinli: Bu beden siyonist işgalcilerin gerçek yüzünü yansıtmakta

Yaklaşık 170 gündür açlık grevinde olan ve son durumuyla ilgili fotoğraflar ortaya çıkan Filistinli Halil Avavide, siyonist işgal rejiminin alıkoyma uygulamasını protesto etmeye devam edeceğini söyledi.

Avavide, ailesinin kendisini hastanede ziyareti esnasında çekilen videoda şunları söyledi: "Üzerinde kemikten ve deriden başka bir şey kalmayan bu beden Filistin halkının acizliğini ve çıplaklığını değil, kendisinin demokratik bir ülke olduğunu iddia eden işgalcinin gerçek yüzünü yansıtmaktadır. Hiçbir hukuki gerekçeye dayanılmadan, keyfi şekilde sürdürülen idari tutuklama uygulaması sürerken, etiyle ve kanıyla idari tutukluluğa hayır diyen bir tek esir kaldığı sürece de bu böyle olacaktır."

Avavide, karşılığında ne kadar büyük bedeller ödense de Filistin davasının haklı ve meşru olduğunu vurguladı.

Halil Avavide'nin hanımı, eşinin adeta iskelete dönüşen bedenini ortaya koyan fotoğrafları yayınladıktan sonra, onun özgürlüğüne kavuşuncaya kadar açlık grevinden vazgeçmeme konusunda kararlı olduğunu dile getirdi. (İLKHA) 

AdminAdmin

YORUMLAR