ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 09-06-2022 19:20

Adıyaman İl Müftülüğü, 'Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı' düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Adıyaman İl Müftülüğü, 'Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı' düzenledi.

 

 

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 1800 lira olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Adıyaman İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Özcan Gökçebay konuşmacı olarak katıldı.

Adıyaman İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Mehmet Taşcı, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu. 

il Müftüsü Mehmet Taşcı’nın açış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Başkanlık Müşaviri Gökçebay, Türkiye Diyanet Vakfının her geçen gün Türk milletinin teveccühünü ve güvenini kazanmaya devam ettiğini söyledi.

Gökçebay, "Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar" dünyanın neresinde olursa olsun mağdur ve mazlum tüm insanlara yardım götürmek için Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının çalışmalarına dev

AdminAdmin