EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-06-2022 22:10

Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlenmesine ilişkin konuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapacağını ve çalışanların enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapılacağını açıkladı.

Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlenmesine ilişkin konuştu

TRT Haber'e konuk olarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapılacağını ifade ederek, "Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapacağız. Türkiye'nin çalışanlarını emekçilerini ilgilendiren her konu bizim ilgi alanımıza giriyor. Bunlardan biride ek göstergeydi. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün açıkladı. Daha öncede bildiğiniz gibi asgari ücrette devrim niteliğinde bir artış yapmıştık." şeklinde konuştu.

https://ilkha.com/guncel/cumhurbaskani-erdogan-tum-memurlarimizin-ek-gostergelerini-600-puan-artiracagiz-198334

Bakan Bilgin, "5 milyon 300 bin emekliyi kapsayan bir çalışma yaptık. Dolayısıyla sendikaların ve kimsenin beklemediği bir düzenleme yaptık. İnanıyorum ki Türkiye'nin kamu çalışanları bu gece farklı uyuyacak. Diyecek ki devletim beni düşünüyor. Bugün kamuda çalışan sıfır ek göstergesi olan çalışanlarımızda 600 ek puan aldılar. Maaşlarda 1300 lira ile 1400 lira arasında bir değişim oldu. Temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapacağımızı söyleyeyim. Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapacağız. Biz Aralık ayında da çalışanlarımız için yeni düzenlemeler yapacağız. Aralık ayında yapılan düzenlemeyle ek göstergelerin maaşlara etkisi katlanarak artacak. 200 bin lira emekli ikramiyesi alanlar 50 bin lira fazla alacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

AdminAdmin