EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-06-2022 17:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete zam sinyali

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her kesim vatandaşın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programlar hazırladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete zam sinyali

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ve yarın gerçekleştirecekleri çalışma oturumlarında, meclis faaliyetlerinden güvenlik ve dış politikaya, ekonomiden tarım ve enerjiye kadar pek çok başlığı sunumlar, soru ve cevaplarla ele alacaklarını söyledi.

Gelen zamlar nedeniyle vatandaşın alım gücünün düşmesi özelikle asgari ücretlinin temmuz ayında zam yapılacak mı konusu gündemdeki sıcak yerini koruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün değerlendirme toplantısında konuşmasında vatandaşların alım gücünün artmasıyla ilgili yeni programlar hazırladıklarını belirtti.

Petrol fiyatlarının iki, üç kat arttığı bir dönemden geçildiğine, dünyada neyin nereye geldiğinin herkes tarafından yakından takip edildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ücretliler başta olmak üzere, her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak, aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat bütün bunlarla beraber inşallah bu yılsonuna çok daha farklı, çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın" açıklamasında bulundu. (İLKHA)  

AdminAdmin