ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-05-2022 08:43   Güncelleme : 16-05-2022 08:46

DAVUTOĞLU ADIYAMANDAYDI DAVUTOĞLU: GÖREVDEN ALINMASAYDIM ADIYAMANIN BARAJLARI TAMAMLANACAKTI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Parti binasının açılışı ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman'da iktidara yüklenerek Adıyaman'daki barajların durumunu hatırlattı.

DAVUTOĞLU ADIYAMANDAYDI 


                            
 DAVUTOĞLU: GÖREVDEN ALINMASAYDIM ADIYAMANIN BARAJLARI TAMAMLANACAKTI

 


Adıyaman ziyareti programına parti açılışı ve akabinde esnaf ziyareti ile devam eden Davutoğlu, vatandaşın ekonomik olarak darboğazdan geçmesine rağmen birilerin zevk ve safa içerisinde yüzdüğünü vurguladı.
Tüm engellemelere ve tehditlere rağmen halk için çalıştıklarını ve davalarında bir adım dahi geri atmayacaklarını dile getiren Davutoğlu, "Baskı ve korku ile bizi sindirecekleri zannediyorlar." diyerek tepkisini dile getirdi.
STK toplantısında konuşan Davutoğlu, yapılan hukuksuzluk, yolsuzluk ve torpilleri görmezden gelemediği için görevinden alındığına dikkat çekti.

"Nissibi Köprüsünün bağlantı yolları daha tamamlanmış değil"

Davutoğlu açıklamasında, "Birileri Adıyaman'ı koca bir köy olarak görebilir ama bizim siyasi hareketimizde Adıyaman öncü bir ildir ve öncü bir il olarak kalacaktır. İktidarlara hiçbir zaman desteğini esirgememiş olmasına rağmen hiçbir zaman iktidarlardan hak ettiğini alamayan ildir. Kalmış olsaydık mutlaka söz verdiğimiz değerleri yerine getirmiş olacaktık. Nissibi Köprüsünü yaptık. Şimdi geldim ve tekrar tekrar rapor aldım Nissibi Köprüsünün bağlantı yolları daha tamamlanmış değil." dedi.
Adıyaman Barajlarını tamamlayacaktık
Davutoğlu görevden alınmamış olsaydım barajları tamamlayacaktım diyerek, "Fırat'ın kenarındaki Adıyaman'ın Fırat'tan faydalanması için Çetintepe ve Koçali gibi barajların yapılması sözünü vermiştik. Ve Barajlar bir iki sene içerisinde tamamlanacaktı. Ama biz ayrıldıktan sonra onlarda da hiçbir ilerleme kaydedilmemiş." şeklinde konuştu.
Türkiye'nin milli gelirinin 6 yılda 60 milyar dolar gerilediğini belirterek, "Toplam milli gelirimiz 864 milyar dolardı. Dünyanın 16. ekonomisiydik. Herkes Türkiye'nin bir iki sene içinde 12. Ve 13. olacağına kesin gözüyle bakıyordu. Aradan altı yıl geçmiş Türkiye'nin milli geliri 804 milyar dolara gerilemiş. Yani 6 yıl 84 milyon küçülmüş milli gelir 60 milyar gerilemiş." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin