MHP
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:13   Güncelleme : 06-05-2022 11:38

MHP ADIYAMAN MV ADAY ADAYI SELİM ÇAKIR: 'ADIYAMAN KAPSAMA ALANI DIŞINDA KALMIŞ'

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zübeyir Pektaş'ı ziyaret ederek gündem değerlendirmesinde bulunan MHP 27. dönem Adıyaman Milletvekili Adayı ve 2023 Yılı Milletvekili Aday Adayı Selim Çakır Genel ve yerel gündemi gazetemize değerlendirdi.

MHP ADIYAMAN MV ADAY ADAYI SELİM ÇAKIR: 'ADIYAMAN KAPSAMA ALANI DIŞINDA KALMIŞ'

 

 

Selim Çakır İlimizde yaşanan aşırı yağış dolu afeti ile ilgili meteoroloji uyarmasına rağmen bu anlamda çok fazla önlem almak söz konusu değildi.dedi. Besni ve Adıyaman merkeze geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Belediye Başkanımız Miktat Çetin bir açıklama yaparak bölgelerinin afet bölgesi ilan edilmesini istedi. Hem araçları hem tarlası çok fazla zarar gören insanlarımız oldu. İnşallah devletimiz üzerine düşeni yapar ve bu zararın giderilmesi yönünde adım atar.Sigortalı olanlar sigortadan zararların karşılığını alıyor. Bizim insanımız sigorta yapmayı ihmal ediyor. Tarım Bakanlığı zarar gören insanların gördüğü zararın yüzde 25'ini verdi. Tabi kimi az buldu. Sigorta yapmaları gerekiyor ama kimse yapmıyor. Devlet mecburiyeti olmadığı halde vatandaşın zararına çözüm bulmaya çalışıyor." Dedi.

 

"İKİ YILDA ADIYAMAN'DA 800 ÜYE KAYDI YAPTIK"

Parti olarak Adıyaman'da çalışmalara devam ettiklerini belirten Çakır, "Köseceli belde Başkanı yönetimle birlikte MHP'ye geçti. İki yılda Adıyaman'da 800 üye kaydı yaptık. Bu artarak devam edecek. Daha çok oy ile taçlandıracağız. Siyaseten yol, su, elektrik ve kamu giderleri siyasi parti olmasa dahi yapılması gerekir. Siyaset olmayan şeyleri yapmasıdır. Bir bölge müdürlüğü alması, büyük holdinleri burada açmak siyasi bir başarıdır. Ama yol yapmak siyasi bir başarı değildir. Devletin halktan aldığı vergilerle yapması gereken işlerdir. Bazı illeri gezdiğimiz zaman ilin vekilleri bir iş adamına giderek omu ikna edip onun o ilde yatırım yapmalarını sağlıyor. Adıyaman'da organize sanayi algısı biraz farklıdır. Çok uzun yıllardır Sanko dışında kurumsal anlamda bir sanayi kuruluşu yok. OSB'dekilerin çoğu burayı depo olarak kullanıyor. Bir üretim yok. Şuan iki önemli fire var biri güneş paneli üretiyor, diğeri konteyner üretiyor. Onun dışında ciddi bir üretim yok. Malatya'da tekstil fabrikalarının yüzde 202si Adıyaman'a gelmedi. Şanlıurfa'ya giden ayakkabıcıların yüzde 5'i Adıyaman'a gelmedi. Niye getiremedik bunların sorgulanması lazımdır. Sayın Cumhurbaşkanımızı seviyor ve seçilmesi için her türlü desteği veremiyoruz. Ama yerelde halk MHP'yi desteklerse elimizden geleni yapacağız." İfadelerini kulandı.

"DOĞU TURUNDA MARDİN VAR AMA ADIYAMAN YOK"

Adıyaman'ın turizminden faydalanılmadığını ve Adıyaman'ın bu anlamda geri bırakıldığını dile getiren Çakır, "Dünyanın 8. Harikası ama son bir buçuk yıldır Adıyaman Doğu turuna dâhil edildi. Doğu Turunda Mardin var ama Adıyaman yok. Perre antik kent aynı şekilde, Kızılin, sahabe, Samsat aynı şekilde. Biraz daha önem gösterilirse Adıyaman gelişmeye müsait bir yerdir." Dedi. 

"KOOFERTATİF 80 LİRAYA ALDIĞI TÜTÜNÜ 400 LİRAYA PİYASAYA SÜRÜYOR"

Tütün hakkında açıklamalarda bulunan Çakır, "MHP adayı olarak yapabileceğim şey şuydu: Vatandaşın bize olan taleplerini bölge milletvekillerine iletmekle yükümlüyüz. Bunu Malatya milletvekilimize ilettik. Sağolsun bu konuda ön ayak oldu. Bölge anlamında problemin çözümü konusunda toplanıldı. Hep birlikte hareket edilerek çözülecek bir sorundur. Kooperatifin alt yapısı hazır değil. Koofertatif 80 liraya aldığı tütünü 400 liraya piyasaya sürüyor. Diğeri yarı fiyata satıyor. Bu bir anlam ifade etmiyor. Küçük tarlalarla ev geçindiren insanlar var. Buna alternatif bir ürün türünle eş değer olarak teşvik edilerek mağduriyetin giderilmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

Çakır Adıyaman'da telefonun çekmediği köylerin var odluğunu belirterek,"Adıyaman'ın yüzde 30'da cep telefonu çekmiyor. Adıyamanda Telefon şebekelerine olduğu gibi hizmet noktasında da kapsama alanı dışında kalmış. Sorunları biliyoruz, çözümleri biliyoruz. Çevremiz var. Ben bana yetiyorum daha fazlasına yetebileceğimi biliyorum. Nasip olursa 2023 seçimlerinde yeniden aday adayı olacağım. Milletvekili olsak da olmasak da bu çalışmayı yapacağız. Siyaset insanlara faydalı olmaktır. Vatandaşımız bize güç verirse daha fazla yardımcı olacağız." Dedi.

Adıyaman spor'a yerelde destek olunması gerektiğini belirten Çakır, "Kocaeli de bürokrasi spora çok ciddi destek veriyor. Adıyaman spor da inşalla bir yere gelir. Kendi alt yapısında sporcu yetiştirerek dışarıya futbolcu verecek bir potansiyele sahip." İfadelerini kulandı.

CUMHURBAŞKANI DÜNYA LİDERİ

Çakır son olarak, "Yurt dışında Cumhurbaşkanına çok ciddi bir rağbet var. Azerbaycan bölgenin abisi olarak görüyor. İranlı bir arkadaşım evlerinde cumhurbaşkanımızın yasak olmasına rağmen evlerinde resmini astıklarını söyledi. Türkiye'nin rolü dışarda oldukça önemlidir. İHA ve SiHA dünya kamuoyunda çok ciddi ses getiriyor. Bizler belli konuda devletimize destek veriyoruz. FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Terörün kökü kazınacak. Yeni seçim yasasına göre her parti kendi oyunu alacak. Güzel bir şey oldu. MHP'ye verilen oy AK 

Partiye yazılmayacak." Dedi.

AdminAdmin