GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 07:54

Kara yollarında son durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre;

1-İzmir-Torbalı-Belevi yolunun 15-17. kilometreleri arasında farklı seviyeli kavşak yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

2-Pınarhisar-Saray yolunun 34-37. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

3-Manavgat-Alanya-Gazipaşa yolunun 48-49. kilometreleri arasında meydana gelen yol çökmesi nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir

4-Bayramözü-Hirfanlı Barajı yolunun 0-5. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan (Kargın Selimağa Köyü ile Karakaya Köyünü birbirlerine bağlayan köy yolundan) sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

5-Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri arasında (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanacaktır.

6-Sinop-Samsun yolunun 81-91. kilometreleri (Turgut Özal Kız Yurdu Kavşağı-Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü) arasında akıllı kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

7-Karabük-Kastamonu İl Sınırı-Araç-Kastamonu yolunun 8.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kastamonu-Karabük istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

8-Edremit-Çanakkale yolunun 9-11. kilometreleri arasında deniz tarafında meydana gelen çökme nedeniyle fore kazık çalışması yapıldığından ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

9-Giresun-Gümüşhane İl Sınırı-Kürtün-Torul yolunun 44. kilometresinde bulunan Yeni Kürtün Tüneli çıkışında meydana gelen heyelan nedeniyle Torul-Kürtün yönü trafiğe kapanmış olup, ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır. (İLKHA)

AdminAdmin