EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-04-2022 11:35

Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri bayramdan önce veriliyor

​Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına her ay yatırılan Sosyal ve Ekonomik Destek’in mayıs ayı ödemelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla öne çekildiğini açıkladı.

Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri bayramdan önce veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesi amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından SED hizmeti verildiğini söyledi.

Bu desteğin, ailelerin çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla sağlandığını vurgulayan Bakan Yanık, "Aile bütünlüğünün ekonomik gerekçelerle bozulmaması, çocuklarımızın ailelerinin yanında büyümesi önceliklerimiz arasındadır. Aileler bu destekle çocuklarının ihtiyaçlarını giderebilmekte, böylece onların akranlarından geride kalmaması hedeflenmektedir." dedi.

Yanık, "Ramazan Bayramı dolayısıyla çocuklarımız için mayıs ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerini öne çekerek hesaplara yatırdık. SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelere toplam 237 milyon TL ödedik." ifadelerini kullandı.

SED’den yaklaşık 146 bin çocuğun yararlandığını anımsatan Yanık, her bir çocuk için ortalama 1650 TL destek sağlandığını belirtti. (İLKHA)

AdminAdmin