GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 12:07

Adıyaman Umut Kervanı Ramazan ayında muhtaç ailelere umut oldu

​​​Adıyaman Umut Kervanı Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere gıda, kırmızı et, giyim, ekmek fişi yardımında bulundu.

Adıyaman Umut Kervanı Ramazan ayında muhtaç ailelere umut oldu

Yılın her ayında çalışmalarını devam ettiren Umut Kervanı, Adıyaman'da ihtiyaç sahibi ailelere et, gıda ve giyim ve ekmek fişi yardımında bulundu.

Yetim, muhtaç ve çalışamayan durumdaki insanlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Adıyaman Umut Kervanı Başkanı Mahmut Yıldırım, başvuruları değerlendirerek ihtiyaç sahiplerini kategorize ettiklerini ve öncelik sırasına göre yardımda bulunduklarını belirtti.

Yıldırım, hayırseverlere teşekkür ederek, "Hayırseverler tarafından verilen gıda kolileri, kesilen adak ve diğer yardımları önceden tespit ettiğimiz muhtaç ailelere ulaştırarak yardımlarımıza devam ediyoruz. Tespit ettiğimiz aileler içerisinde muhacerat hayatı yaşayan ve zor şartlarda geçinmeye çalışan kardeşlerimiz de var. Hayırseverler kardeşlerimizden yardımlar geldikçe bizler de ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya devam edeceğiz. Rabbim hayırseverlerin hayırlarını şimdiden kabul etsin inşallah." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "Bugün şehrimizin değişik köy, belde ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelerimize hayırseverlerimiz aracılığıyla yardım ulaştırma gayretindeyiz. Gezdiğimizde ne kadar muhtaç ailemizin olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bugün yapılan yardımların çocuklarımızın yüzünü güldürmesi kadar mutluluk verici bir şey olamaz. Rabbim tüm hayırseverlerimizin hayırlarını kabul etsin inşallah. Bu yolda bizlerle birlikte çalışmak isteyen, ihtiyaç sahibi aileleri yerinde görerek yardım etmek isteyen tüm kardeşlerimizi Umut Kervanı çatısı altında hizmet etmeye bekliyoruz." dedi. (İLKHA)

AdminAdmin