GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2022 16:53

Bakan Bozdağ: ABD'nin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söylemeye hakkı yoktur

​Adalet Bakanı Bozdağ, Gezi Parkı davasıyla ilgili, "Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Onlar kendi işine baksınlar." dedi.

Bakan Bozdağ: ABD'nin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söylemeye hakkı yoktur

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Hakimlerin emir ve tavsiye alamayacağını, talimatla yargı kararı veremeyeceğini hatırlatan Bakan Bozdağ, Osman Kavala'nın yargılandığı davanın mahkeme kararının ardından saygısızca tepkilere şahit olduklarını hatırlattı.

Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımızı, mahkemeyi ve hakimlerimizi tehdit eden, hakaret eden, dil uzatan ifadelere tanık olduk." dedi.

Gezi Parkı davasıyla ilgili mahkeme kararını eleştirenlere tepki gösteren Bakan Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımıza yargıya ve hakimlere dil uzatanları tehdit eden herkesi kınıyorum. Türkiye'de kararlar beklendiği gibi çıkmayınca hakimler emir ve talimatla hareket ediyor diye hakimleri suçlamak hukuk devleti ile bağdaşmaz. Herkesi hukuk devletinin asgari gereklerine saygılı olmaya davet ediyorum." İfadelerini kullandı.

Türkiye'nin egemen ve bağımsız devlet olduğunu söyleyen Bozdağ, kimsenin Türkiye'nin içişlerine karışmaya hakkının olmadığına dikkat çekerek, "Türk yargısı bağımsızdır. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Onlar kendi işine baksınlar. ABD kendi hukuk sistemine baksın, Almanya kendi hukuk sistemine baksın." diye konuştu. (İLKHA)

AdminAdmin