GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 10:58

Öz Sağlık İŞ Sendikası'ndan 30Yıl sonra ilk. Sendika greve gidecek.

Öz Sağlık İŞ Sendikası Sosyal hizmet işçileri çalışanlarının sesinin duyulması ve taleplerinin karşılanması İşçilerin enflasyon karşısında eriyen maaşlara yeterli düzenleme yapılmadığından dolayı grev kararı aldı.

Öz Sağlık İŞ Sendikası'ndan 30Yıl sonra ilk.  Sendika greve gidecek.

 

 

 

Genel Başkan Devlet sert Türkiye’de toplam 26,000 işçinin görev yaptığı aile sosyal politikalar bakanlığında grev kararı aldıklarını açıkladı.

Öz Sağlık İŞ Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çağrıda bulunarak destek istedi.

Sert yaptığı açıklamada, "Değerli teşkilatımıza, üyelerimize ve emek çalışanlarına sesleniyoruz, salgının görünmez kahramanları sosyal hizmet işçilerinin haklı talepleri karşılık bulmadığından 29 Nisan 2022'de  greve gitme kararı aldık.Sosyal hizmet çalışanlarının seslerini duyurmak ve bu taleplerinin gerçek olması hasebiyle saat 21.30'da gercekleştirdiğimiz twiter etkinliği ile tüm Türkiye'yi sürece dahil ettik. Teşkilatlarımız, üyelerimiz, tüm emek işçilerimiz hatta ailelerimiz destekleyici video çektiler ve twiter da paylaşımlarını gerçekleştirdiler. Biliyoruz ki bu haklı mücadelemizde asla yalnız değiliz. Biz büyük bir aileyiz hep birlikte başaracağız." dedi.

Sendika Çalışanları 250,000 tweet ile sosyal medya üzerinden büyük bir ses duyurdular.

 

AdminAdmin