GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 14:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar yüreklerimizi dağladı

​Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa'ya yönelik barbar saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar yüreklerimizi dağladı

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyonist işgal rejiminin Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya yönelik barbar saldırılarına karşı seslerini yükselteceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işgal rejimi ile yapılan ekonomik anlaşmaların başka Kudüs davasının başka olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"Son yıllarda Ramazan aylarını ya salgın ya savaş ya da Müslümanlara yönelik saldırıların altında yaşıyoruz. Bu Ramazan'ı da kuzeyimizdeki kanlı savaşın trajik görüntüleri eşliğinde karşıladık. Son günlerde de Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın mahremiyetine yönelik yeni saldırılar sebebiyle yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. İsrail'den görüştüğümüz her lidere Kudüs'ün statüsü konusundaki hassasiyetlerimizi daima açıkça söyledik, söylüyoruz. Uluslararası toplumu Filistinlilere yapılan haksızlıklara karşı duyarlı olmaya davet ettik, etmeyi de sürdüreceğiz.

Bu sorunun maiyeti ve yol açabileceği felaketler bilindiği halde kasıtlı olarak bu şekilde davranılıyorsa o zaman işin içinde başka hesaplar var demektir. israil ile siyasi - ekonomik ilişkilerimiz için attığımız adımlar başka, Kudüs davası başkadır. Tüm dünya sussa bile biz Kudüs davamızı en yüksek sesle sürdüreceğiz. Filistin Devlet Başkanı, BM Genel Sekreteri, Ürdün Kralı ile israil cumhurbaşkanı ile yaptığım telefon görüşmelerinde bu konudaki tavrımızı kendilerine ifade ettik. Temennimiz şu mübarek günlerde Kudüs'te yaşanan zulmün son bulmasıdır." (İLKHA) 

AdminAdmin