GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 04:37

3600 ek gösterge bu yıl Meclis'ten çıkacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge için "Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum." dedi.

3600 ek gösterge bu yıl Meclis'ten çıkacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücrette temmuz zammı tartışmaları, 3600 ek gösterge ve kamu çalışanlarına yönelik refah payı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Asgari ücrette temmuz zammı tartışmalarına ilişkin Bakan Bilgin "Şu anda böyle bir şey gündemimizde yok. Zaten üç ay önce yüzde 50'nin üzerinde tarihi bir zamla arttırdık. Türkiye'nin tarihinde böyle bir şey yok. İlk defa bütün ücret türlerinde asgari ücret düzeyindeki geliri vergi dışı bıraktık. Asgari ücret tartışması, bunu üç ay sonra tartışırsanız, daha sonra bir ay sonra tartışırsınız. Hiper enflasyon tehlikesi böyle bir şeydir. Böyle yanlış adımların sonucu olarak ortaya çıkar. Türkiye, çok şükür şu anda her şeyi kontrol altında yürütüyor." dedi.

3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 10 Mayıs'ta son kez toplanacağını belirten Bilgin, "Daha sonraki aşama Meclis aşamasıdır. Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Kamu çalışanına yapılacak maaş zammına ilişkin ise Bilgin "Temmuz ayında ücret artışları değerlendirilirken, kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerine sosyal denge ve refah payı da eklenerek değerlendirilecek." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

AdminAdmin