SİYASET
Giriş Tarihi : 17-04-2022 07:34

Kara yollarında son durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre;

1-Basın Ekspres yolunda Mahmutbey Batı Kavşağı-İkitelli Kavşağı arası ve O-3 TEM Otoyolu, Ispartakule Kavşağı-Mahmutbey Batı Kavşağı arasında TEİAŞ ait bulunan mevcut enerji nakil havai hatlarının koruma telinin, TEİAŞ ekipleri tarafından yenilenmesi çalışmaları nedeniyle, Otoyol üzerindeki trafik iki yönlü olarak 10-15 dakikalık aralıklarla kontrollü kapatılacaktır.

2-TEM Otoyolunun Gümüşova Kavşağı-Kavacık Kavşağı arasında bulunan viyadüklerin genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle 22.00-06.00 saatleri arasında şerit daraltması yapılmaktadır.

3-Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Bursa Batı Kavşağı-Karacabey Kavşağı 31-40. kilometreleri arasında bakım-onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikameti yönü trafiğe kapatılacaktır. Ulaşım İzmir istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanacaktır.

4-İzmir-Torbalı-Belevi yolunun 15-17. kilometreleri arasında farklı seviyeli kavşak yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

5-Pınarhisar-Saray yolunun 34-37. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

6-Bayramözü-Hirfanlı Barajı yolunun 0-5. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan (Kargın Selimağa Köyü ile Karakaya Köyünü birbirlerine bağlayan köy yolundan) sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

7-Boyabat-Saraydüzü-Kargı yolunun 28. kilometresinde sinde dolgu şevinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

8-Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri arasında (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanacaktır.

9-Manavgat-Alanya-Gazipaşa yolunun 48-49. kilometreleri arasında meydana gelen yol çökmesi nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

10-Alaplı-Ereğli-Zonguldak yolunun 62. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle Ereğli istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım 61-65. kilometreler arasında diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanmaktadır. (İLKHA)

AdminAdmin