GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 07:42

Kara yollarında son durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre;

1-Malkara-Çanakkale Otoyolunun (1915 Çanakkale Köprüsü dâhil) Kavakköy Kavşağı-Gelibolu Kavşağı Kesimi 13-15.kilometreleri arasında bakım-onarım çalışması nedeniyle Tekirdağ yönünde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır.

2-TİS Otoyolunun (Toprakkale-İskenderun) Serbest Bölge Kavşağı-Gözeneler Kavşağı Kesimi 0-7. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

3-İzmir-Çeşme Otoyolunun 3-7. kilometreleri arasında (Güzelbahçe Kavşağı-Urla Kavşağı) ekolojik köprü yapım çalışmaları nedeniyle İzmir-Çeşme istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

4-Kırıkkale-Kırşehir yolunun 35-39. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden (Kırşehir-Kırıkkale) iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

5-Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 71. kilometresinde bulunan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle tünelin Kastamonu-Çankırı istikametindeki tüp trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametteki tüpden iki yönlü olarak sağlanmaktadır. Parlayıcı ve patlayıcı madde taşıyan taşıtlar tünele girmeden Ilgaz Dağı üzerine yönlendirilmektedir.

6-Yıldızeli-Sivas yolunun 40. kilometresinde çimento fabrikası önü hemzemin geçit deplase işi nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun Sivas-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

7-Uzunköprü-Keşan yolunun 41-43. kilometreleri arasında yol bakım onarım çalışması nedeniyle Uzunköprü yönünde ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır.

8-Tokat-Niksar yolunun 33-35. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

9-Yenişehir-Bilecik yolunun 27-28. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

10-Piraziz-Giresun-Keşap yolunun 38. kilometresinde (Keşap şehir girişi) yol yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Keşap Giresun istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. (İLKHA)

AdminAdmin