RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 11-04-2022 09:58   Güncelleme : 11-04-2022 10:22

ALİ ERDEMOĞLU SEN BİR VEFASIN Merinos'dan Adıyaman'a Dev yatırım

Yaptığı yatırımlar ve hayırlarla sürekli gündemdeki yerini koruyan Erdemoğlu ailesinden Adıyaman'da dev yatırımlar gelmeye devam ediyor.

ALİ ERDEMOĞLU SEN BİR VEFASIN  Merinos'dan Adıyaman'a Dev yatırım

 

 

 

Adıyaman OSB'de yapacakları yaklaşık bin kişilik istihdam için düğmeye basan Ali Erdemoğlu sanayi dışında eğitime verdiği destekle de örnek olmaya devam ediyor. 

Gazetemiz imtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş ile telefon bağlantısında  gündemi değerlendiren Hayırsever İş insanı Ali Erdemoğlu Adıyaman'da büyük heyecan yaratan büyük yatırımı  hakkında,"Sayın Valimizin de teşvikleri vardı. 'illaki Adıyaman'a da bir yatırım yaparsanız sevinirim.' dedi ve beni ikna etti. Bizde Abdulkadir Çelenk beyle görüştük. Bize 130 bin metre kare bir yer tahsis edeceklerini söylemişlerdi. Ankara'da geçen hafta bu işi onaylatmışlar. Yan taraftaki iki arazi daha vardı onlarında dâhil olmasını istemiştim. Biz bu tahsisle ilgili 4 milyon lira para gönderdik. Daha önce rakamlarını görüşmüştük. Geriye kalan rakamlarımızı da bir hafta sonra Adıyaman'a geldiğim zaman başkanımla oturup ödeme tarihlerini belirleyeceğiz.  Bu sene Rusya- Ukrayna savaşından dolayı dünya piyasasında biraz sıkıntılar oluştu. En kısa zamanda inşallah oraya bir yatırım yapmayı düşünüyoruz." Dedi.

 

"BÜYÜK İHTİMALLE PAMUK İPLİĞİ ÜRETİMİ YAPACAĞIZ" 

Erdemoğlu yapacakları yatırım hakkında yaptığı değerlendirmede, "Şuan tam net olmamakla beraber büyük ihtimalle pamuk ipliği üretimi yapacağız.  Ama bu düşüncemiz daha sonra değişebilir. İlk etapta 500 ile bin kişi arasında istihdam Sağlamayı planlıyoruz. 

 

BESNİDE SIKINTI GİDERİLİRSE  BAYAM ERTESİ BAŞLARIZ 

Besni'de bizim organize sanayisinde ufak tefek sıkıntılarımız var. Oraya da yatırım yapacağız. Orada bize tahsis edilemeyen icralık, miras malları olan yerlerin sıkıntıları var. Onlar düzeltilirse inşallah oraya da bu sene içerisinde 350 kişilik bir istihdam sağlayacağız. Büyük ihtimalle bayramdan sonra başlayabiliriz." İfadelerini kullandı.

 

EGİTİME YATIRIM YAPIYORUZ

"Okul ve lojman inşaatları devam ediyor"

Adıyaman, Besni ve Gaziantep'teki okul inşaatları hakkında konuşan Erdemoğlu, "Besni'de şuan benim adıma 40 derslik okul yapılıyor. Bunun da yanı sıra 24 dairelik lojman yapılıyor. Onun da inşaatı devam ediyor. Eşim adına bu sene Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi yapılacak. Adıyaman'da Babam Mehmet Erdemoğlu adına ilköğretim okulu inşaatı devam ediyor. Annemin adına Adıyaman'da 6 derslik anaokulu var onunda inşaatı devam ediyor. Gaziantep'te 64 derslik İbrahim Erdemoğlu adına Anadolu Lisesi var. Orta öğretim inşaatlarımız da burada devam ediyor." Şeklinde konuştu.

 

 

"KAYMAKAMIMIZIN HER TÜRLÜ  GÜZEL PROJELERİNE DESTEK VERECEĞİM"

Besni Kaymakam'ı Nazlı Demir'in

çalışmalarını takip ettiğini ve güzel projelere destek olacağını belirten Erdemoğlu,  "Kaymakamımızın her türlü güzel projelerine destek vereceğim. Besni Kızılin Halfeti'den daha ön plana çıkacak. Mülki amirlerimizin tanıtımda destek vermesi lazımdır. Fırat dediğimiz yerdeki tarihi yerlerimiz daha güzeldir. Buraların müthiş bir doğası var. Bizim orada tarihi mağaralarımız var. Bir tarafı Kâhta'ya kadar bir taraf Halfeti'ye kadar gidiyor. Kızılin'de yapılan çalışmaların arkası gelecek. Orası bir başlarsa özel sektör oraya girecek. Oraya binlerce kişilik bir istihdam sağlanacağına inanıyorum. Orada konaklama, kafeterya ve Besni ürünleriyle, sergisiyle beş yıl içerisinde çok iyi yerlere gelecek. Bunun için oraya yolun yapılması devletimizin de oraya gerekli şeyleri yapması lazımdır kendiliğinden olmuyor.

 

HER ŞEY BELEDİYEDEN DEVLETTEN BEKLENMEZ.

 

Atmalı'da yapılan çalışma çok önemli Atmalılı çalışırsa oraya günlük 10 milyon para girer. Çalışan adama her zaman aş ve iş var. İş çok bizim insanımız iş beğenmiyorlar. Çalışmadan hiç kimse bir yere varamaz. Devletimize ülkemize ilimize sahiplenmeliyiz.

Sahiplenme duygusu olmasa olmaz. Başarıda gelmez" Dedi.

 

 

"MERİNOS ORMANINA BESNİ'DE BAŞLAYACAĞIM"

 

Fidan dikimi için gerekli girişimlerde bulunacağını belirten Erdemoğlu, "Orman tahsisinde bize yer gösterdikleri anda ben ormanı dikebilirim. Biz parasını yatırıyoruz. Onlar gelip fidanlarını dikiyorlar. Besni'de benim istediğim bir iki yer var. Besni yolu üzerindeki dağlık alanda yaklaşık 2 milyon metre karelik alan. Ama ilk önce Besni içinden başlayacağım." İfadelerini kullandı.

 

YER TAHSİSİ GERÇEKLEŞİRSE HUZUR EVİ YAPACAĞIZ

 

Besni'mizin tüm ihtiyaclarına duyarlı olduklarını belirten Ali Erdemoğlu Kaymakam hanım bize yer önerisinde bulundu.

Besni için iki yüz kişilik huzur evi projemizi hazırladık. 48 bin metrekarelik yer gösterilecek yer tahsisi gerçekleştirildiği anda Bölgemizin sayılı ilimizin en büyük huzurevini yapımını gerçekleştireceğiz.dedi

 

RAMAZAN ÇALIŞMALARI 

 

Ramazan ayı içerisinde yaklaşık 80 bin koli dağıtan Erdemoğlu, "Adıyaman valiliğine 5 bin koli, 1 milyon nakit gönderdim oradaki fakirlere verilmesi için. 3 bin paket belediyeye verdim. Bir milyon lira oradaki fakirlere ekmek fişi Olarak vermesi için Merinos Adıyaman kordinatörümüz Haci Dikmen'e verdim. Kâhta Kaymakamlığına bin koli verdim. 250 tane koli Akıncılar belediyesine, Gölbaşı Belediyesine bin koli, Balkar Belediyesine 100 veya 200 koli verildi. 500 koli Şambayat'a verdik. 4000 koli Besni'de bizzat ben dağıtıyorum. Çakırhöyük, Kesmetepe'ye koli verdim. Buraların dışında başka yerlere de koli verdik. Gaziantep'e 10 bin koli valiliğe 

verdim, 10 koli de onun dışında dağıttık. Valiliğe 10 bin tane alış veriş çeki verdim. 

 

POLİS TEŞKİLATIMIZIN 177. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM 

 

Polis teşkilatının 177. Yıl dönümünü Müdürlerimiz arayarak kutladım. Şehit ailelerin yemeğine katılacaktım. Rahatsız olduğum için katılamadım.bu hafta dinlenme sürecim devam ediyor Emniyetimize geçen yıl ve bu yıl 5 araç desteği verdim." şeklinde konuştu.

 

 

AdminAdmin