GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2022 07:12

Kara yollarında son durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre;

1-TEM otoyolunun (Bolu-Düzce il sınırı-Abant Kavşağı) Bolu dağı tüneli mevkiinde meydana gelen heyelan nedeniyle her iki istikamet trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Kaynaşlı ve Abant kavşaklarından d-100 devlet yoluna yönlendirilmiştir.

2-Malkara-Çanakkale Otoyolunun (1915 Çanakkale Köprüsü dâhil) Kavakköy Kavşağı-Gelibolu Kavşağı Kesimi 13-15. kilometreleri arasında bakım-onarım çalışması nedeniyle Tekirdağ yönünde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır.

3-TİS Otoyolunun (Toprakkale-İskenderun) Serbest Bölge Kavşağı-Gözeneler Kavşağı Kesimi 0-7. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

4-Kocaeli-Yalova yolunun 7. kilometresinde sinyalize kavşak çalışmaları nedeniyle Yalova istikametinde ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır.

5-Çivril-Dinar yolunun 0-3. kilometreleri arasında bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

6-Manavgat-Alanya-Gazipaşa yolunun 48-49. kilometreleri arasında meydana gelen yol çökmesi nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

7-Sinop-Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

8-Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri arasında (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 09.00-17.00 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanacaktır.

9-Çatalzeytin-Türkeli-Ayancık yolunun 29. kilometresinde (Büyükdüz Mevkii) yol gövdesinde meydana gelen oturma nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

10-Aksaray-Ortaköy yolunun 28-31. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

11-Piraziz-Giresun-Keşap yolunun 38. kilometresinde (Keşap şehir girişi) yol yapım çalışması nedeniyle Piraziz-Giresun istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. (İLKHA)

AdminAdmin