ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 01-01-2022 16:41   Güncelleme : 01-01-2022 16:47

MTTB'İN MİSAFİRİ METİN KÜLÜNK'TÜ

Adıyaman MTTB tarafından hazırlanan "Gençliğin Gelecek Perspektifi" konulu programda konuşan AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk salgınla birlikte insanlığın dijital üzerinden esir alınmak istendiğini ifade etti.Gençlerin Dijital dünyaya hazır olunması gerektiğini belirtti.

MTTB'İN MİSAFİRİ METİN KÜLÜNK'TÜ

 

.

 

ADYÜ Konferans Salonunda düzenlenen MTTB'nin düzenlediği etkinliği ADYÜ Rektörü Mehmet Turgut, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç katılım sağladı.
Programa davetlerin geri çevirmeye tek Adıyaman'a gelen AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk'e Teşekkür eden MTTB Adıyaman Şube başkanı Avukat Oğuzhan Kılıç bu tür etkinlikler ile gençlerimizi buluşturmaya devam edeceğiz dedi...
Gençlerle bir araya gelen AK Parti MKYK üyesi Külünk dijitalleşmenin varacağı noktayı gençlere izah etmeye çalıştı.
Külünk konuşmasında, "Algoritmalar politik seçimlerde de -Trump'ın seçimi bunun örneğidir- kimin kime oy vereceğini psikolojik nedenlerle hangi kesimin Demokratlara mı yoksa Cumhuriyetçilere mi oy vereceğini anlayacağımız ve yönlendireceğimiz bir modeli doğru gidiliyor. Soruyorum demokratik seçimin ne anlamı kalır o zaman. Bu şartlarda Hümanizm duygularınızı dinleyin diyordu, oysa Dadaizm algoritmaya kulak verin diyor böyle bir geleceğin bugünden iyi bir okumasını yaparak hazırlanmak zorundayız. Dadaizm diye bir din dayatıyorlar. Duygularınızın tükettiği, kalbimize müdahale etmek istedikleri sevgi ve duygu kavramının hayatın dışına itildiği yerine yapay zeka kararını veren robotlar üzerine oluşturulmuş algoritmalar sizin hayatınızı bir türlü datalar üzerinden şekillendirildiği, bir dünyayı insana dayatmak istiyorlar. Diğer yandan yakın zamanda yapılan açıklamada insan beynine çip yerleştirilmesi üzerine tasarımlar var. Pandemi bu anlamda dünyayı tekno dillere, dünyayı yapay zekalı robotlara bütünüyle 7 milyar insanın kontrol altına isteyenlerin bir aracıdır, korkutma aracıdır. pandemi üzerine korku terörü ile insanları önce evlerine kilitleyip ardından bütün insanlar dijitali teslim edip üzerinden tekno modeli insanlığa dayatarak 7 milyar insanlık kontrol altına almak için adım atıldı. Beraberinde bütün devletler yıkarak devletsiz vatanları dijital üzerinden iflas etmiş çökmüş devlet yerine dijital bir bir dünya vermeye çalışıyorlar." Dedi.