ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 31-12-2021 11:47   Güncelleme : 31-12-2021 11:52

Metin Külünk Gazeteci Burak Cansel'in çağrısını ülke gündemine taşıdı

Baraj ve su kaynakları yönünden zengin olan Adıyaman'ın sosyal etkinlikler yönünden oldukça geri olması vatandaşlar tarafından sürekli dile getirilen bir hakikat.

Metin Külünk Gazeteci Burak Cansel'in çağrısını ülke gündemine taşıdı

 

Adıyaman gazeteciler cemiyetine bağlı 6 Radyonun ortak yayınına katılan AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk Gazeteci Yazar Burak Cansel'in Adıyamanlılar adına talebini ulusal alana taşıdı.

 

Adıyamanlı hemşerilerim diyorlar ve ısrarcılar.

Külünk, Canselin sözlerini dile getirerek, “Atatürk Barajı Sitilce mevkisine baraj kordonu..! Çeyrek asırdan fazladır Adıyamanlıların hayalini kurduğu baraj kordonu hayaline kavuşmak için her fırsata dile getirmeye çalışıyor. Adıyaman Atatürk Barajı kıyısının şehir merkezine birkaç km. olan sitilce  mevkisine baraj kordonu istiyor..! Bu alan şehir merkezine oldukça yakın ve halk buralarda hafta sonu balık tutup piknik yapmakta. Ancak yıllardır tüm halkın bu alanı baraj kordonu yürüyüş alanı piknik ve dinlenme alanı olarak devlet tarafından yapılmasını arzu ediyor.” Dedi.

Geçtiğimiz günlerde Erdemoğlu Ailesi tarafından Besnide gerçekleştirilen açılışlarda Söz alan Erdemoğlu Holding Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu çağrı yaparak,yer tahsisi yaptılar  Adana'da SASA ormanı kurduk,Gaziantep'te Yine kuruyoruz Adıyamanlı yetkililer bize yer tahsisi yaparsa biz Adıyaman içinde MERİNOS Ormanı yaparız. Diyerek çağrıda bulunmuştu Baraj kenarlarını ormanlaştırarak kamuya açmak için güzel bir imkan değerlendirmek lazım.