AK PARTİ
Giriş Tarihi : 26-12-2021 12:35   Güncelleme : 26-12-2021 12:38

Aydın: Adıyaman için Bakanlıkların kapılarını aşındırıyoruz

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın Adıyaman'ın kalkınması için ilgili Bakanlıkları sürekli bilgilndirdiklerini ve ziyaret ettiklerini belirtti.

Aydın: Adıyaman için Bakanlıkların kapılarını aşındırıyoruz

 

Yaptığı görüşmeler hakkında bilgi veren Aydın, "milletvekili arkadaşlarımız, valimiz ve belediye başkanımız ile birlikte Adıyaman'da devam yatırımlar ve ihtiyaçlar ile ilgili olarak taleplerimizi bakanlarımız ile görüştük. İlimizde devam eden yatırımlar ve ihtiyaçlar noktasında oldukça verimli toplantılar gerçekleştirildi." İfadelerini kulandı.

Aydın açıklamasının devamında, "kentsel dönüşüm çalışmaları, yapımı devam eden Millet Bahçesi, Koçali Barajı ve yapımı devam eden barajlar, Kuşaklama Kanalı ve birçok konuda taleplerimizi ilgili bakanlarımıza ilettik. Hazine ve Maliye Bakanımızı ziyaretimizde, Adıyaman olarak her zaman olduğu gibi Hükümetimizin ve Bakanımızın yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Adıyaman ile ilgili olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." şeklinde konuştu.

Adıyaman'daki siyasiler ve bürokratlar Ankara'ya çıkarma yaptı. Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Ankara'da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Aile- Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü'yü ziyaret etti.