ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 21-12-2021 11:14   Güncelleme : 21-12-2021 11:14

Halkınsesi Gazetesi olarak Aziz milletimize sesleniyoruz: 'İstiklâlin yüzü sensin'

Ülkenin daha iyi günlere varması için her fırsatta gayret eden Adıyaman'da Halkınsesi Gazetesi olarak birlik olma vaktimizin gelip geçtiğini Aziz milletimiz biliyor ve memleketine sahip çıkıyor.

Halkınsesi Gazetesi olarak Aziz milletimize sesleniyoruz: 'İstiklâlin yüzü sensin'


Küresel güçlere karşı hep birlikte bir olmak için şöyle diyoruz:
"KÜRESEL güçler yurdun dört bir yanını işgal ettiğinde, 'Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak/ Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak!" diyerek son ekmeğini askerine verdin.
Son türkünü, Çanakkale'ye gitmek için kaydını yaptıran on beş yaşındaki çocuğuna yaktın.
Can verdin, mal kaybettin, fakat vatan kalsın, bayrak dalgalansın diye şikâyet etmeden hâlinden, Kuvay-i Milliye'ye omuz verdin, "Bir olalım!” diye herkese seslendin.
Son duan, 'Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?! Şüheda fışkıracak toprağı sıksan Şüheda!' oldu.
Korkup kaçanlar, savaşı fırsat bilenler, seni tanımayanlar, "Sen Kürt'sün, Arap'sın, Çerkez'sin, Zaza'sın, Gürcü'sün, Arnavut'sun... Senin de devletin olsun, ayrıl ve kurtul!" diyerek birliğe, dirliğe, kardeşliğe kastedenler olunca, "Bu ezanlar -ki şehadetleri dinin temeli-/ Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli" diyerek, Anadolu topraklarını İslâmsızlaştırmak isteyenlere geçit vermedin.
İslâm kardeşliğinde destan yazdın ve hainlere, bölücülere 'Dur!" dedin. Bayrağına ise şu müjdeyi verdin: “Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!/ Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.'
Aziz milletimize küresel güçlere ve darbelere dur demesini bilmiştir
Küresel güçler, aramızdan hainler ve teröristler devşirip bin yıldır bu topraklarda inşa ettiğimiz gönül köprülerini yıkmak, iki yakamızı bir araya getiren maddî-manevî köprülerin önünü kesmek ve 1923 yılında kurduğumuz Cumhuriyet'in 100'üncü yaşı olan 2023'e fakir, bağımlı ve korkak girmesi için Meclisimize ve vatandaşlarımıza alçakça bomba yağdırırken, 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım!" diye haykırarak 1923 ruhunu nasıl yaşattığını tüm dünyaya gösterdin. Bu kez düşman içeriden, bizden gibi davrananlardan, "demokrasi" diyenlerden, milletin seçtiğini devirmek için konuştuklarında "Daha iyi olacak" dilinden çıkıp gelmişti. Tereddüt etmedin ve yine canini, malını verdin, destanını ise şu sözlerle mühürledin: 'Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet./ Hakkıdır Hakk'a tapan milletimin istiklâl!'
2023 bizim için bir milat ve başlangıç olacak
Küresel güç kendisi için yeni hainler, yeni teröristler, yeni yöntemler bulurken bizim her daim memleket yararına işler yapmamız ve vatanımızın korunması adına mücadele vermemiz gerektiğine inanıyoruz.
"1923 ruhuna yabancılaşmış, 15 Temmuz gecesinde ruhunu küresel güçlere satmış ve şimdi de 'Millet seçse bile tanımaz, indiririz!' diyerek imkânları sömürmek ve vesayetlerine tekrar kavuşmak isteyen güçler ittifak kuruyor ve iktidara saldırıyorlarken, "İstiklâlin yüzü benim! İrademi yok sayıp başka yollara başvuranları, seçim dışında başka seçenekleri devreye sokup paramla, huzurumla, neslimle ve inancımla entrikalar üzerinden oynayanları affetmem!" diyerek, her seçimde inandığın, güvendiğin ve seçtiğin iktidarı kendi iktidarın bildin.
İstiklâle hizmet etmeyene müsaade etmeyecek tecrübeni her seçimde konuşturdun. İstikbâle katkı sağlamayanlarla oyalanmadın. Mührün sende olduğunu unutanı adaletinle cezalandırdın.
Adıyaman'da Halkınsesi Gazetesi olarak, Aziz milletimize sesleniyoruz: "İstiklâlin Yüzü Sensin!"
2023 yılında Cumhuriyetimizin 100'üncü yaşını kutlayacağız. Cumhuriyet'in kahraman yüzlerini anlatacağız. Yapılan fedakârlıkları hatırlayacak, büyük imkânsızlık ve acılar içindeyken bile "Başka vatan yok!" bilinciyle milletçe kenetlendiğimiz günleri unutmadan, birbirimizle her şeyimizi bir kez daha paylaşacağız.
Hiçbir güç bunu engelleyemeyecek! Fakat unutmayalım ki, “İstiklâl yoksa Cumhuriyet yoktur”!
Bugün istiklâlimize karşı askerî ve ekonomik operasyonlar yapılıyor; bir yandan PKK-FETÖ terör örgütleri canlandırılmak isteniyor, öte yandan salgın sonrası tüm dünyada yaşanan ekonomik daralmanın ülkemizde yaşattığı sorunları daha da derinleştirerek bizi ekonomik provokasyonlarla bezdirmek ve teslim almak istiyorlar.
Aslında istiklâlimize kastediyorlar!
Fakat bunu başka maskeler üzerinden, bir hükümet değişikliği talebine dönüştürmek istiyorlar. İnanıyoruz ki, tüm seçimlerde olduğu gibi, demokratik iradene sahip çıkacak ve istiklâline kastedenleri boğacaksın! İstiklâl Marşı'nın kabulünün 100'üncü yılında, 29 Ekim 2023 yılına kadar, 100'üncü yıl anısına "İstiklâlin 100'ü Sensin!” mottosuyla millî bir kampanyayı bugün başlatırken ve ülkenin her karış toprağında senin kahramanlık hikâyelerini kendimize rehber kılarken, inanıyoruz ki, senin her yürekli ve inançlı evladın da seslenişimize "İstiklâlin yüzü benim!" diyerek karşılık verecek. 
Ve sen, bir kez değil, bin kez daha 1923 ruhun ile 15 Temmuz cesaretini 2023 yılında da tüm dünyaya tanık ettireceksin! Çünkü sen, istiklâli yüzün bilmişsin! Sen, istikbâli yüzsüzlere teslim etmemişsin! “İstiklâl yoksa Cumhuriyet yoktur!” bilinciyle nice 100'lerde ebedîleşmişsin... Sen çok yaşa Aziz Milletim!