ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 20-12-2021 14:36   Güncelleme : 20-12-2021 14:36

PEKTAŞ: 'ZOR OYUNU BOZACAK'

Adıyaman'da Halkınsesi Gazetesi imtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş hükümetin faizi düşürme noktasında attığı adımların tarihi değerlere sahip olduğunu belirtti

PEKTAŞ: 'ZOR OYUNU BOZACAK'


Gerek küresel anlamda algı oluşturma gayretinde olan basın-yayın organlarının gerekse de içteki vatan hainlerinin oyunlarının boşa çıkacağını dile getiren Pektaş, Cumhurbaşkanının attığı adımların bilinçli ve yerinde adımlar olduğunu ifade etti.
Pektaş gündeme dair yaptığı açıklamada, "Hükümetin, ekonomi özellikle faiz düşürme konusunda attığı adımlar gayet yerinde.Son günlerde İngiliz BBC'nin ve diğer paydaşların oluşturmaya çalıştığı ama vatandaşın hiçte oralı olmadığı provokasyon ortada. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararlı ne yaptığını gayet biliyor. Gemi emin ellerde bazıları ne kadar uğraşsalar da gemiyi batıramayacaklar. Atılan adımların meyvesini göreceğiz. Hele ki işçimizin muazzam verilen, yüzde 50'lik asgari ücret zammı ile gönlü alınmış, emekli de beklentinin üzerinde zam alacakken ve hükümet muazzam bir destek bulmuşken, bazıları çirkef siyasetini sergileyip yapay gündem ortaya koyması normal. 2000 yılındaki krizini yaşayan bedel ödeyen birisi olarak görüyor ve söylüyorum... Şu an Türkiyemizde Üretim ve pazarlama ürün tedariki ve arz ile ilgili ticaretin tüm çarkları gayet mecrasında dönüyor.

KOORDİNELİ DENETİM ŞART
Halkın ekmeğiyle oynayanlara sıkı denetim yapılması gerektiğini dile getiren Pektaş, "Belediye, Ticaret il Müdürlüğü ve Maliye ortak denetime çıkarak fırıncıların kaç TL'ye un aldığını denetlesin. 
TMO Yani Toprak Mahsulleri Ofis genel Müdürü Ahmet Güldal yaptığı açıklamada 2021 -2022 yılı hububat hasat dönemine kadar buğday stokumuzda sıkıntı yok 2 buçuk TL'den un fabrikalarına buğday veriyoruz. 185 TL ve 210 TL arasında Un çuval fiyatları bağlantımız var. diyerek TMO'nun üzerine
düşen görevi yapacağını belirtti.
Bu demek oluyor ki (300 ile 360 TL) Bu fiyat dışında un alan işletmeler gıda teröristlerine yardım ve yataklık ediyor bunun başka açıklaması yok. Tek kelime ile denetim, denetim,denetim…" dedi.

EKMEK İLE KİMSE OYNAMASIN
Pektaş yaptığı açıklamanın devamında, "Valilik Kordinesinde  TMO ile birlikte Anlaşmalı un fabrikaları belirlenmeli kamuya açıklanmalı. Un havuzu oluşturulmalı tek elden piyasaya arz sağlanmalı.fırınların aylık un sarfiyatları göz önüne alınmalı göstermelik olarak yapılmamalı fırıncı esnafı da bunu günlük olarak kullandığı kadar almalı.Anlaşma yaptığı halde  fahiş fiyat ile satan fırsatçı ihanet şebekeleri Maliye, Belediye, Ticaret il Müdürlüğüne şikâyet edilmeli." İfadelerini kullandı.

KURUMLARDA GÖREVİNİ
KOORDİNELİ YAPSIN
Pektaş, "Bulgur, köftelik Simit içinde aynı durum var. Ham maddesi buğday hiçte firesi yok Al iki buçuk TL den ver 10 -12  TL'den. Böyle bir kâr marjı yok
Böyle Dünya da yok, ticaret de.
Bu hiç bir kitapta olmayan insafsızlık .
ALLAH fırsatçıya yedirmez kusturur." şeklinde konuştu.

KOBİ KREDİLERİ NERELERDE NASIL KULLANILDI?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması konusunda uyarıda bulundu.

KOBİ Kredileri hakkında yerel yöneticilere bazı sorular yönelten Gazeteci Pektaş, 
Kredi garanti fonu destekli KOBİ kredilerin nerelerde nasıl kullanıldığının açıklanması gerektiğini vurguladı.
Pektaş; "Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Ak Parti il Başkanı, İlgili Bürokratlar. Hazine destekli Krediler
Adıyaman'da ne kadar kullanıldı? Kredi kullananlar kullandığı krediler ile hangi yatırımları gerçekleştirdi? ve 
kaç kişiye istihdam sağladı? Yoksa adrese teslim krediler altın döviz ve gayri menkula mı yatırıldı?  Bunu açık yüreklilikle kamuoyuna açıklamalı. Usulsüz bir durum varsa gereği yapılmalı.dedi.

EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞINI KAZANACAĞIZ

Pektaş: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Yıllık Ülke yönetiminde siyasal vesayeti, askeri vesayeti, savunma sanayi vesayetini birer birer yok etti.
Sıra ekonomik vesayete geldi.
Ekonomik vesayeti de
Onu da bitirecek İnşaallah
Bu yaşananlar 15 Temmuz'un ekonomik versiyonudur ve bu Ekonomik savaşı da Ülkemizin sağduyulu vefakar Vatan evlatları sayesinde yeneceğiz. Vatandaş Devletine  ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan'a inanıyor güveniyor ve arkasında dim dik duruyor.
Bizim bir birimize sarılmaktan ve bir birimizi desteklemekten başka şansımız yok.
Başka TÜRKİYE Yok
Çünkü bizim başka gidecek yerimiz de yok. dedi.