KADIN
Giriş Tarihi : 07-12-2021 11:20   Güncelleme : 07-12-2021 11:20

Genç girişimci kadınlarımız sınırları aştı

Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği, İşte Kadın Derneği koordinatörlüğünde ve Macaristan JOL-LET Vakfı paydaşlığında yürütmekte olduğunuz Sivil Toplum Diyaloğu VI. Dönem Hibe Programı kapsamında ki Avrupa Birliği programına dahil oldu.

Genç girişimci kadınlarımız sınırları aştı

Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği, İşte Kadın Derneği koordinatörlüğünde ve Macaristan JOL-LET Vakfı paydaşlığında yürütmekte olduğunuz Sivil Toplum Diyaloğu VI. Dönem Hibe Programı kapsamında ki Avrupa Birliği tarafından finanse edilen TR2016/DG/03/A1-01/333 numaralı "Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım" Projesinin Stratejik planlama eğitimi, kurumsal gelişim, proje ve faaliyet bütçe yönetimi, organizasyon şeması geliştirme, ulusal ve uluslararası finansal kaynak geliştirme ve sponsorluk yönetimi olarak toplamda 6 farklı başlıkta farklı dalda faaliyet yürütmekte olan Sivil Toplum Kuruluşlarının 52 temsilcisine yönelik 2 grup halinde 12 gün sürecek eğitimlerimizi güzel bir katılım ve destekle Adıyaman Park Otelde 3 Aralık itibariyle alanında uzman Sayın Bayram MÜJDE hocamızla başlattık.

 

Bu eğitimlerde ki amacımız Eğitim ve danışmanlık çalışmaları ile STK'ların ve üyelerinin kapasite gelişimine ve ücretsiz işgücü konusunda davranış değişikliklerine katkıda bulunmaktır.

 

Eğitimlerimiz sonrasında ayrıca 6 eğitim faaliyetine STK'lardan katılan katılımcılar arasından 5 kişi seçilecektir. Seçilenlere yönelik de ayrıca Organizasyonel kapasite geliştirme için her katılımcıya 10 saatlik danışmanlık desteği verilecektir. Katılımcıların seçiminde uygulanacak kriterler de ana başlıklar şu şekilde olacaktır.

 

1. Adıyaman'da bir STK üyesi olmak.

2. Bir STK'nın kadın üyesi olmak.

3.  Yukarıdaki altı (6) farklı eğitim faaliyetine katılmak ve bir e-sertifika sahibi olmak.

4. Katılımcının üyesi olduğu STK'nın kurumsal kapasite geliştirmesine yönelik bir proje fikrine sahip olmak.

5. Tercihen önceden bölgesel, ulusal veya uluslararası proje uygulama deneyimine sahip olmak birinci önceliğimiz olacaktır.

 

Ayrıca bugün 5 Aralık Cumhuriyet’imizin biz kadınlara yönelik en önemli kazanımlarından ve büyük atılımlarından biri olan kadınlara Seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87 yıl dönümü sebebiyle Aile ve toplumumuzun temelini oluşturan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü ve ayrıca Kıtalararası köprüler ve farklı eserlerle geleceğimizi şekillendirmek adına azimle, kararlıkla ve özenle çalışan başta kadın Mühendislerimiz olmak üzere tüm Mühendislerimizin de 5 Aralık Dünya Mühendisler gününü kutlarım.