KAHTA
Giriş Tarihi : 07-12-2021 09:27   Güncelleme : 07-12-2021 09:27

AKKUŞ:BELDEMİZE GÜÇLÜ DESTEK BEKLİYORUZ

MHP Bölükyayla Belediye Başkanı Gaffari Akkuş Pandemi sürecinde geçen belediye başkanlığı sürecini ve beldenin ihtiyaçları hakkında gazetemize değerlendirmeler de bulundu.

AKKUŞ:BELDEMİZE GÜÇLÜ DESTEK BEKLİYORUZ


Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirten Akkuş,"Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla Adım Adım 2023'e doğru Anadolu programı kapsamında ilimizi ziyaret eden Kırıkkale Milletvekilimiz Sayın Halim Öztürk, Şanlıurfa Milletvekilimiz İbrahim Yüzyavuz, Gaziantep Milletvekilimiz Ali Muhittin Taşdoğan, Malatya Milletvekilimiz Mehmet Celal Fendoğlu pazar günü ilimizi ziyaret ettiler. Sıcak bir ortam gerçekleştirdik.  Türkiye'mizi FETÖ, PKK, terör çetelerinden kurtarmak için Cumhur ittifakı kapsamında sesimizi birlikte yükselttik." Dedi.
Milletvekillerinden beklentilinin olduklarını dile getiren Akkuş, "AK Parti Milletvekilimiz Ahmet Aydın Bey beldemize geldi. Kendisini buradan kutluyorum. Kendilerine eksikliklerimizi ilettik. Projelerimizi ilettik. Tabi ki eksiklerimiz var. MHP olarak daha güçlü bir destek bekliyoruz. Cumhur ittifakındayız Adıyaman'da AK Parti hangi hizmete talipse biz de o hizmete talibiz. AK Partili bir belediye başkanımın projesi çıkıyorsa benimde projem vardır benim de projem çıksın. Burada birçok eksiklikler görüyoruz. Mesela beldemin hudutları ve çevresinde TPAO'ya ait birçok kuyu açılmıştır. Karakuş bölgesinde bulunan TPAO'ya ait toplanma merkezi var. Yollarımızı kullanan ağır tonajlı araçlar yollarımız tahrip ediyor. Bundan dolayı her yıl yaşanan sıkıntılarla ilgili sıkıntıları bildiriyoruz. Yolların genişletilmesi ve onarılması için TPAO'dan destek bekliyoruz. Bunu söylememin amacı bu yıl protokolde birçok AK Partili Belediyeye asfalt verildi ama benim beldeme asfalt verilmedi. Besni Belediyesine sınırlarındaki bir belde bu asfalttan faydalanıyorsa ama petrol sahası olan bölgem faydalanmıyorsa olmaz." İfadelerini kullandı.
Beldenin elektrik sorunu hakkında çözüm aradıklarını belirten Akkuş,"Vatandaşlar bazen hizmetlerden bahsederken salgını unutabiliyor. Biz geldiğimizden beri salgın bütçemize, şahsımıza, ekonomimize büyük zarar vurdu. Salgın nedeniyle İŞ-KUR'dan dahi bir personel alamıyoruz. Bu Tür şeyler ülke genelinde alımları durduruldu. Spor salonu açıyoruz. Orada iş makinaları çalışıyoruz. Bir iş adamı Bayram Delikanlı bir yer talep etti orayı kendilerine gösterdik orada tekstil yapılacak ve beldemizdeki gençler orada çalışacak. Sürekli projelerimiz vardır. İlk geldiğimde güneş paneli yapımı iççin başvurmuştum. Yüz elli bin liralık GES kurmayı düşündük. Projemiz hazırlandı ancak İller Bankası'na gidince Cumhurbaşkanlığından çıkan genelgeyle biraz kısıtlama yoluna gidildi. O projemiz iptal edildi. Her ay 50 ile 70 bin lira arası bir gideri oluyor. Belde de içme suyunun temini için elektrik kullanıldığından elektrik masrafı çok fazla oluyor. Bu giderlerimiz önümüzdeki ay başlayacak olan GES ile giderilecek inşallah. Gelirimiz sadece içme suyundan gelen gelirdir. Belediyemize ait küçük bir kepçeyle hemen hemen her kesime ait vatandaşlarımızın işini yapıyoruz. 24 sat çalışıyor. Kimseden bir para talebimiz olmuyor. Belde olarak itfaiye aracına çok ihtiyacımız var. dedi