ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 04-12-2021 18:42   Güncelleme : 04-12-2021 18:46

Engelli aracı çalınan gence Başkan Kılınç'tan Araç sözü

Engelliler gününde buda olmaz Adıyaman Turizm ve Tanıtım Derneğinin 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle düzenlediği etkinliğe katılan ortopedik engelli vatandaşın engelli aracı çalındı

 Engelli aracı çalınan gence Başkan Kılınç'tan Araç sözü

 


 

Adıyaman Anadolu Engelliler Derneği üyesi Mehmet Özelçi Adıyaman Turizm Tanıtım Derneği tarafından organize edilen 3 Aralık Dünya engelliler günü programı için park ettiği yerde 3 tekerlekli engelli aracını yerinde bulamadı.

3 tekerlekli engelli aracının kimsenin işine yaramayacağını belirten Özelçi, "programa katılmak için geldim. 3 tekerlekli bisikletimi aşağıda bağladım. Program sonrası aşağı indiğimde bisikletimi görmedim. Bu bisiklet kimsenin işini görmediği gibi sağlıklı bir insanın süreceği bir bisiklette değildir. " ifadelerini kullandı.

Olay saatinde ATAD'ın düzenlediği Engelli program için dernek binasına gelen  Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç Durumdan haberdar olur olmaz devreye girerek Özelçi için 3 tekerlekli bisiklet sözü verdi. 

Başkan Süleyman Kılınç'ın duyarlılığı için teşekkür eden Engelli genç daha sonra yetkililer tarafından araçla evine bırakıldı.

Dernek yetkilileri tarafından çalınan 3 tekerlekli engelli aracın bulunması için emniyete gerekli müracaatlar yapıldı. (İLKHA)