AK PARTİ
Giriş Tarihi : 04-12-2021 14:38   Güncelleme : 04-12-2021 14:38

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk'ten Sosyal medya liderlik eğitimi

AK Parti MKYK Üyesi, 26. dönem İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gelişen dijital dünyada ülkenin geleceğini teminat altına alacak dijital medyada liderlik eğitimi vermeye başladı

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk'ten Sosyal medya liderlik eğitimi

 

.

Eğitimlerine İstanbul'dan başlayıp 33 büyükşehirde devam etmeyi planladığını belirten Külünk, "Dijital hayatımızın merkezine oturdu. Artık dijital vatan, devlet, dijital anayasayı konuşuyoruz. Siber Pazar, siber anayasa, siber devlet bu alanlarda da artık varlığımızı tehdit eden tüm gelişmelere karşı ön almak mecburiyetindeyiz. Sosyal medya bu anlamda en önemli psikolojik savaş aracıdır. Bir taraftan sosyal medya bizleri haberci, yorumcu yaparken diğer taraftan da Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenlerin, batının ileri karakolu yapmaya yönelik saldırıların en önemli psikolojik savaş aracı haline gelmiş durumdadır. 15 Temmuz'da bu millet nasıl şehadete yürüdüyse, emperyalizme teslim etmediyse şimdi de dijitali bir tanka, bir uçağa dönüştürüp ülkemize yönelik saldırılara karşı dijital ortamda etkin bir mücadele için insan yetiştirmeliyiz, örgütlü olmalıyız." Dedi.

Sosyal medyayı en iyi şekilde kullanarak her alanda uzmanlaşarak ülkeye karşı sinsi plan kuranların oyunlarını bozmayı hedeflediklerini dile getiren Külünk, "Bir fotoğrafın nasıl çekilmesi gerektiğini, hangi fotoğraf nasıl yayınlanırsa daha etkin olacak, dil, üslup,  tarz odaklı 8 saatlik bir program gerçekleştirdik. Hedefimiz 100 bin kişilik dijital bir toplulukla yönetmedir. Bugün ilk grubun eğitimi yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu büyük mücadelesine inanmış, seçimi kaybettiklerini şimdiden inanmış hakikaten hastalığına duçar olmuş, milletsiz ittifak ve arkasındaki ülkemize operasyon çekmek isteyen güçler kaybettiklerinin farkında olarak bu panik atak hallerinin sürekli yalanlarına cevap vermek yerine psikolojimizi sağlam tutup başardıklarımızı hikmetli bir dille anlatacak bir üslup ile nasıl insan yetiştirilir cevap aradığımız bir programı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle 33 büyükşehirde biz de bu eğitimden faydalanmak isteyen bütün güvenilir kardeşlerimizle iletişimimiz var." ifadelerini kullandı.