KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-11-2021 16:04   Güncelleme : 25-11-2021 16:04

Şair Ali Gülmez'den Tutdere'ye jest

Adıyamanlı şair ve yazar Ali Gülmez CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere için yazdığı şiiri kendisine takdim ederek jest yaptı.

 Şair Ali Gülmez'den Tutdere'ye jest

 

 

 

.

Adıyaman'da, Adıyamanlı şair ve yazarların bir karşılığının olmadığını dile getiren Gülmez yetkililerin kendilerini görmesi gerektiğini belirti.

Gülmez yaptığı açıklamada,"Şuanda hiçbir partiye kayıtlı değilim. Ben sanat için uğraşan bir şair, yazarım. Dördüncü kitabım çıktı. Sosyal medyada bulunabilir. Abdurrahman Tutdere'yi bir konudan dolayı kendisini ziyarete gitmiştim. Orada beni şiirlerimi takip ettiğini söyleyerek beni onore etti. Bende o gün beni takip eden milletvekilimize karşı içimden şiir yazmak geldi ve yazdığım şiiri kendisine taktim ettim. Bütün takipçilerim için bunu yapabiliyorum. Kendisine yazdığım şiir'i geçenlerde parti binasında taktim ettim." Dedi.

Gülmez açıklamasının devamında "Böyle bir şey beklemiyordu. Adıyaman olsun da şiirimi de taktim ettim o şiiri d parti binasına asacaklarını söylediler. Diğeri de kendine ait olduğu için alıp götürdü. Çok sevindi, böyle bir şey beklemiyordu. Teşekkür etti.  Bütün vekillere yazmak isterim. AK Partili siyasetçilerle karşılaşıyorum. Hiç birisi ismimizi deklare etmedi. Belediye Başkanımızla da daha önce tanışıyorduk. Ameliyat olduğumda beni hastane de ziyaret etmişti. ATAD derneği olarak ziyaret ettik kitaplarımı da verdim. Bugüne kadar Adıyamanlı bir şiir ve yazar olarak Adıyaman da ki Belediyelerin düzenlediği hiçbir etkinliğe çağrılmadım. Benim ismim Adıyamanda ki Belediyeler adı altında da hiçbir yerde geçmedi. Gönül ister ki bize de sahip çıksınlar. Gidip illaki yapışmak da doğru değil. Bizler siyaset değil sadece insani ve sanatsal olarak bakıyoruz. Beşinci kitabım hazır. Öykü kitabımda hazır.  Ben hiçbir zaman maddiyata bakmadım. Ulusal gazete ve televizyonlarda kitaplarım yayınlandı. Mersin'den çağrılıyoruz, kendi memleketimizde çağrılmıyoruz. " ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili Milletvekili Abdurrahman Tutdere'de kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Yazar Ali Gülmez'e teşekkür etti.

Milletvekili Tutdere açıklamasında

 

Adıma yazdığı şiiri hediye eden şair ve yazar Sayın Ali Gülmez’e bu anlamlı hediyesi, nezaketi ve içtenliğinden dolayı şükranlarımı sunuyor, yazın hayatında üstün başarılarının devamını diliyorum.dedi.