ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 24-11-2021 11:07   Güncelleme : 24-11-2021 11:07

Rektör Turgut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Rektör Turgut, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutladı

 

 

Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefimize milletçe ulaşma yolunda büyük emek sarf eden öğretmenlerimizin yürüttükleri vazifenin kıymetini ölçmek mümkün değildir. Kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızın eğitimi için ülkemizin her köşesinde fedakarca görev yapan öğretmenlerimize hepimizin şükran borcu olduğunun altını özellikle çizmek isterim. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı bilgi ve tecrübeleriyle öğretmenlerimiz şekillendirmektedir. Gözümüzün aydınlığı sevgili yavrularımızı bilgi ve sevgiyle donatan, yüce bir vazifenin, dünyanın en zahmetli sanatının, onurlu temsilcileridir öğretmenler… İlim öğretenlere hürmeti öğütleyen bir medeniyetin temsilcileri olarak, öğretmenlere her zaman minnet ve şükran borçluyuz. Öğretmenlerimiz, sadece bir gün değil, her zaman kalbimizin en güzel yerinde  olmalıdır. Dünyanın ve ülkemizin pandemiyle mücadele ettiği bu dönemlerde öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim sürecindeki gayretleriyleülkemizde eğitim ve öğretimin kesintiye uğramamasını sağladılar. Öğretmenlerimize üstün 

için ayrıca teşekkür ediyoruz. Büyük Türkiye hedefimize, kıymetli öğretmenlerimizin çabası ve emekleriyle yetişen nesiller sayesinde ulaşacağız. Millet Mektepleri'nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal eden bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, emekli öğretmenlerimize de sağlık ve afiyetler diliyorum. 

İlkokul öğretmenim Güler Sönmez başta olmak üzere, beni yetiştiren, emek veren bütün öğretmenlerimin ellerinden öpüyorum. Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle bütün eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.