AK PARTİ
Giriş Tarihi : 24-11-2021 10:46   Güncelleme : 24-11-2021 10:46

Başkan Dağtekin’den Öğretmenler Günü Mesajı

         AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan Dağtekin’den Öğretmenler Günü Mesajı

          


         Başkan Dağtekin, mesajında öğretmenlik mesleğinin tarihimiz ve kültürümüzdeki anlam ve önemine değinerek, öğretmenlik mesleğinin geleceğin Türkiye’sini inşa etmek gibi çok büyük bir sorumluluğu da üstlendiğini ifade etti. Kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlatan Başkan Dağtekin bu kutsal mesleğin aynı zamanda peygamber mesleği olduğuna işaret ederek “ Medeniyetimizin kökeninde hadis-i şerifte de buyrulduğu gibi  ‘Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek’ gibi kutsi bir anlayış yatmaktadır. Dolayısıyla bu şuura sahip aziz milletimizin nezdinde öğretmenlerimiz çok özel bir yere sahiptir. Bu bakımdan öğretmenlerimize sadece insani açıdan değil, ilaveten bir de gönül borcumuz vardır. Zira bizi biz yapan değerlerin başında inancımız geldiği gibi, yine inancımızda, öğrendiğimiz her bir harfin bedelinin ise, kırk yıl kölelikle eşdeğer olduğunu her daim hatırlamamız gerekiyor. Allah’a hamdolsun, öğretmenlik hayatım boyunca bu şuurla öğretmenlik vazifemizi yapamaya gayret ettik. Bu bakımdan öğretmenlerimize sadece insani açıdan değil, ilaveten bir de gönül borcumuz vardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başarının sırrı olarak nitelendirdiği oku, düşün, uygula, neticelendir tavsiyesini eğitim ve öğretimin yanı sıra hayatın her alanında bu öğüdü uygulamamız gerekiyor. Unutmayın ki en büyük işler, henüz gerçekleşmemiş olanlardır” ifadelerini kullandı.
           Pandemi dönemi boyunca öğretmenlerin büyük fedakarlıklarla görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Dağtekin “Pandemi dolayısıyla yılın belirli dönemlerinde uzaktan eğitim sisteminin devreye alındığı geçtiğimiz eğitim-öğretim sezonunda  öğretmenlerin üstlendiği vazifenin ne kadar önemli ve kapsamlı olduğunun daha iyi anlaşılmaktadır. Bütün dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında gündelik hayata mecburi kısıtlamaların getirildiği 2020 senesinde dahi eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için her türlü imkânı seferber eden Milli Eğitim Bakanlığı’mıza ve o  zor dönemlerde bile bu kutsal mesleğin gereklerini yerine getirmek için her türlü gayret ve fedakârlığı gösteren öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yıl ise öğretmenlerimiz yüz yüze eğitimle öğrencileriyle birlikte olmanın heyecanını yaşıyorlar.  Öğretmenlerimiz bizim gelecek ümidimiz, milli ve manevi değerlerimizin, birliğimizin, dirliğimizin, benliğimizin ve kimliğimizin teminatı, aynı zamanda bu zenginliklerimizin yarınlara aktarılmasını sağlayan gönül köprüleridir. Kıymetli fikir adamı, akademisyen Nurettin Topçu hocamızın da ifade ettiği gibi ‘Gençlik, geleceğin tohumudur. Bu tohumun özüne bakarak yarınımızı keşfetmek müşkül olmayacaktır.’ Dolayısıyla başta gençlerimiz olmak üzere herkesin öğretmenine sahih çıkması, onları başına taç etmeleri ve hak ettiği değerleri vermesi gerekiyor. Bunlardan mahrum olan toplumlar  ruhen, fikren, zihnen, ahlaken ve vicdanen eksik kalır ve benliğini kaybetmeye mahkumdur. Bu hakikat ışığında öğretmenlerimizin yerinin kalbimiz, makamlarının ise başımızın üstü olduğunu ifade ediyor, Adıyaman’daki öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.  Ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyor, emekli olanlara da, sağlık, sıhhat ve esenlik dolu yıllar diliyorum ”dedi.