ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 14-11-2021 11:09   Güncelleme : 14-11-2021 11:16

14 çeşit baklavasıyla Şanlıhan Adıyaman halkının hizmetinde

14 çeşit baklavasıyla Şanlıhan Adıyaman halkının hizmetinde


Adıyaman'da açtıkları Şanlıhan Baklavalarıyla tüm mutfaklara girmeyi hedeflediklerini belirten Mustafa Öztekin baklava hakkında şu ifadelere yer verdi:
"Toplamda 14 çeşit baklavamız vardır. Baklava Osmanlı'da bir saray tatlısı olarak daha çok kullanılıyordu. O dönem için fakir-fukaranın ulaşabileceği bir tatlı çeşidi değildi. Maalesef günümüz Türkiye'sindeki krizler, her gün fiyatların değişmesi tıpkı Osmanlı'da olduğu gibi baklavayı tekrar ulaşılmaz hale getirdi. Fıstıklı baklavanın kilosu şuan 120 TL'den başlıyor. Bizim amacımız baklavayı her mutfağa girmesini sağlamaktır. Dolayısıyla çok ciddi bir şekilde sürüm yaptığımız için toptan maliyette ciddi şekilde fiyatı düşürdük. Şuanda da Adıyaman'da çok ciddi bir memnuniyetimiz var. Baklavayı şuanda herkesin mutfağına sokabildik.  Fiyatlarımız oldukça caziptir. Atom 34 TL, Antep Fıstıklı 32TL, Fıstıklı sarma 43 TL, Cevizli baklava 19 TL, havuç dilimi 28 TL'dir. Kalite noktasında herhangi bir şikâyet gelmediği için kendimizi başarılı buluyoruz. Özel günlerde siparişleri toplu olarak adrese teslim edebiliyoruz. Günlük olarak taze olarak gelir tezgâhlarımıza. 

Maliyet olarak Bir tepsi baklavanın maliyeti yaklaşık olarak 100 TL'dir. Fahiş fiyata satılmasını doğru bulmuyoruz. Maliyetinin çok yüksek tutulması bizi rahatsız ediyor.

Şanlıhan Baklava olarak kalitemiz ve fiyatımız ile Adıyaman'da fark yaratacağız dedi.