SAMSAT
Giriş Tarihi : 01-11-2021 20:18   Güncelleme : 01-11-2021 20:24

PTT Yardımlaşma Derneği Samsatlı Depremzede Miniklerin Gönüllerine Dokundu

PTT Yardımlaşma Derneği Adıyaman Şubesi tarafından Samsat ilçesindeki depremzede öğrencilere kitap bağışında bulunuldu

PTT Yardımlaşma Derneği Samsatlı Depremzede Miniklerin Gönüllerine Dokundu

.

Kitap dağıtım töreni; Samsat Belediye Başkanı İbrahim Halil Fırat, Adıyaman PTT Başmüdürü Halil Sancaktar,İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Genel Merkezi Samsun’da bulunan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, Adıyaman Şube Başkanı Güven Aslan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdem Özden’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Depremden zarar gören okul binalarından ayrılarak Samsat Merkez İlkokulu’na ait binada eğitim görmek zorunda kalan Samsat İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine soru bankası, konu anlatımı, yardımcı kitap ve dünya klasiklerinden oluşan setler hediye edildi.

Birbirinden güzel görüntülere sahne olan kitap dağıtım töreninin ardından, Dernek üyeleri öğrencilerle birlikte çeşitli oyun ve etkinlikler gerçekleştirdiler.

Etkinliğin ardından konuşan PTT Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Bayraktar, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Bayraktar, “Bugün, burada 2018 yılındaki depremi yaşayan kardeşlerimizin kitap ihtiyaçlarını karşıladık, ikramlarda bulunduk, şölen tertip ederek ödüllü yarışmalarla gönüllerine dokunduk.
Programımıza katılan tüm misafirlerimize ve çocukların yüzünün gülmesine vesile olan herkese camiamız adına teşekkürü bir borç biliriz.” şeklinde konuştu.