ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 29-10-2021 16:05   Güncelleme : 29-10-2021 16:05

Eti Bakır, Adıyaman’da yaptığı 24 derslikli ilkokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etti

Eti Bakır, Adıyaman’da yaptığı 24 derslikli ilkokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etti
 
 

 Cengiz Holding çatısı altında faaliyet gösteren Eti Bakır A.Ş. tarafından, Adıyaman Merkez Mehmet Akif Mahallesi’nde yaptırılan Şeref Cengiz İlkokulu, 29 Ekim’de düzenlenen bir törenle Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi. Törene Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adıyaman İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ile Cengiz Holding ve ETİ Bakır A.Ş. yöneticileri katıldı.

‘ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ’

Açılış törenine katılan ETİ Bakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Cengiz şu değerlendirmede bulundu: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıldönümü olan bu özel günde burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cengiz Holding olarak çocuklarımızın iyi bir eğitim ve iyi bir geleceğe sahip olması için üzerimize düşeni her zaman yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. 24 derslikli bu ilkokulu Milli Eğitim Bakanlığımıza, öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, okulumuzun Türkiye’ye, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilerim.”

 

720 ÖĞRENCİYE EĞİTİM OLANAĞI

Mart ayında temelleri atılan ilkokulda, 30 kişilik sınıflarda toplam 720 öğrenci eğitim olanağı bulacak. Okul bünyesinde dersliklerin yanı sıra, fen laboratuvarı, tasarım beceri atölyesi, çok amaçlı salon, kütüphane, rehberlik ve danışma odası, destek eğitim odası, kantin ve yemekhane bulunuyor.